yetkili servis raconu

merhaba, motosikletimde bir problem oldugunu dusunuyorum (var mi emin de degilim) yetkili servise goturup "ya bunda boyle boyle birsey var" diye birakacagim. problem bulunursa zaten ucreti neyse verip yaptirilacak ancak kafama takilan birsey var:

1. bir problem cikmazsa, para isterler mi? (sonucta adamlarin vaktini alip bilgilerinden faydalaniyorum)
2. problem cikti ve ucreti de x diyelim. (ben yaptirmama karari alirsam, para odemem gerekir mi? bkz. 1 soru)

Otomobil için gittiğimde bir sorun yok dediklerine ücret ödemedim. Muhtemelen sizden ücret almazlar sorun yoksa

  • mezarkabul  (19.07.18 17:29:03)
Otomobil için acil bir şey değilse periyodik bakımı bekliyorum. "Şurasına da bakar mısınız?" diyorum. Sırf bakmak için fazladan para istemediler hiç. Bİr sorun çıkmadığı da oldu.

  • burfak  (19.07.18 17:42:59)
Motosikletin nedir bilmiyorum, ama yaz dönemlerinde motosiklet servislerinin çok yükü oluyor ve çat kapı gidince almazlar veya "bakın bakalım ne bulursanız" derseniz de "bir şeyler" bulurlar. Mesela bende Honda vardı ve yetkili servisler aynen böylelerdi.

Bence yetkili olmayan ve düzgün iş yapan servisleri bulun. Ankara'daysanız bir yeer önerebilirim...
  • malheiros  (19.07.18 18:44:23)
Bizim tamirci kültürümüzde arıza tespiti için kolay kolay ücret alınmaz, tabi adam arızayı bulmak için saatler harcamadıysa.

Zaten motoru bırakmanıza gerek yok ki, gidip söylediğinizde kronik bir arızaysa bilirler zaten. Arıza değil de karakterist bir şey ise söylerler, yok arızaysa da bi tur atar öğrenmeye çalışırlar.

Nedir ki şikayetin? Belki biz de biliriz?
  • John Bloor  (20.07.18 08:58:20)
ya ben gittigimde cok hos bir muamele ile karsilasmadim acikcasi, adam merhaba der demez direkt olarak randevunuz var mi dedi? hayir dedim yok o zaman yardimci olamayiz ama birsey danisabilirsiniz tabii dedi. asagida yazdigim problemi anlattim, bunlarda boyle bir problem yok bir yanlis kullanim sozkonusu ama birakmaniz lazim. onun icin de randevu almaniz lazim dedi.

motosiklet henuz 6000'de.
motordan (vites kutusundan oldugunu tahmin ediyorum) 1. ve 2. viteslerde 4bin devirdeyken iki metal plaka birbirine surtuyormus gibi ses cikartiyor, ozellikle yokus asagi inerken. debriyaji cekince ses yok. ust viteslerde viteslerde de yok. kalkista kafa falan sallama gibi problemler de yok.
  • bollocks44  (20.07.18 11:32:02 ~ 11:34:15)