[]

borsadan anlayanlara bir soru

borsada emirler var ya hisse senetleriyle alakalı. orada şu kadar adet alayım filan diye emir veriliyor. mesela 200 TL'miz var diyelim. şu hisseden 20 adet alayım 10 TL fiyatına gelince diye emir verebiliyorum. bu emiri böyle değil de toplam para üzerinden verebiliyor muyum? aynı örmek için elimde 200 TL var şu hisseden 200 TL'ye kaç tane alınıyorsa o kadar almak istiyorum şeklinde?
 
"şu hisseden 200 TL'ye kaç tane alınıyorsa o kadar almak istiyorum"

O zaten bildiğin 200tl/hissenin anlık fiyatı oluyor.
  • noluyo yaa  (19.07.18 14:47:48) 
noluyo yaa
fiyatlar değişiyor ya ondan diyorum. fiyat 10 tl ise 20 tane alırım ama fiyat 10.01 olduğu anda 9 tane alabilirim ve verdiğim emir boşa gider. işlem yapmamış olurum.

zombi
aslında şundan dolayı sordum. arka arkaya 3 zincir emir verdim. 1-2-3 zincirleme şeklinde.
1) a hissesini piyasa fiyatından sat
2) b hissesini piyasa fiyatından sat
3) c hissesinden piyasa fiyatına göre al diye
her ihtimale karşı c hissesinden az aldım. yani a ve b'yi sattığı anda gelen para, c hissesine baya baya yetecekti.
1 ve 2 işlemlerini yaptı sırayla ama 3.yü yapmamış. bakiye yetersiz demiş. ama böyle bir durum yoktu. bundan dolayı bu soruyu sordum. tüm parayla c al gibi bir emir vermeyi planlıyorum.
  • gonul_isleri  (19.07.18 20:17:10) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.