big four'lardan birine girmek için asgari kıstaslar nedir?

selam fellas,

sb.

ayrıca belli bi yaş sınırı var mı? atıyorum 25 yaş üstü kimse alınmıyor gibi.

muhasebe ve denetim yükseği yapıyorum tezli bunun bi faydası olur mu?

smmm ruhsatı zaten default olması gerek biliyorum.

bunlar dışında kesinlikle şu olmalı dediğiniz bi şey var mıdır?

smmm ruhsatına gerek yok tabi

25 de olabilir ben 26 da girmiştim
  • oscar  (18.07.18 20:38:35)
Smm default diye bir şey yok. Zaten yeni mezunları alıyorlar ve dosya masrafını veriyorlar dokuz hakkında geçtin geçtin geçemezsen herhangi bir yaptırım yok. O da zaten 3 seneye tekabül ediyor. Onun dışında ingilizce konuştururlar görüşmede ingilizce bilmen gerek anadoludaki üniversitelerden tek tük öğrencileri alırlar genelde bilinen olulları tercih ederler. Denetim masterı iyi olabilir. Onun dışında senin de dirayetli olamn lazım uykusuz geceler gün devirmeler falan efsane değil yani. Eşşek gibi çalışıp çük kadar maaş almaya ok olman lazım

  • condom kurşunu  (18.07.18 20:42:41)
İngilizce+1.
İşe alım prosedürleri birbirinden faklı olabilir, benim gözlemlerim sadece bir tanesi için geçerli. Grup mülakatında grubu ikiye ayırıp hataları olan bir mali tabloyu inceleyip yorumlamamızı istemişlerdi. Burada ölçmek istedikleri şey maliye bilginizden ziyade grup içi iletişiminiz, doğru yönlendirmelerle sonuca ulaşmaya çalışmanız, insiyatif alabilmeniz gibi niteliklerdi. Grup mülakatını İngilizce bir metin yazarak bitiriyorsunuz. Bu aşamayı geçerseniz direktör ile görüşmeye çağırılıyorsunuz ama görüşme öncesi dil ile alakalı bir departmandan yetkili biriyle ara sıcak tadında İngilizce bir görüşme gerçekleştiriyorsunuz. Direktör görüşmesinde de çalışma şartlarına ne kadar aşinasınız ve bu şartlara ne derece uyum sağlayabilirsinizi görmek istiyorlar. Denetim bilgisi kesinlikle avantajdır.

  • pike  (18.07.18 21:14:12)
denetimde yaşı ben de merak ediyorum. var mı bir üst sınır? 28-29 yaşında giren birileri vardı sanırım sözlükte.

  • tute  (18.07.18 22:53:36)
ben hem hukuk(%50 burslu)
hem maliye(anadolu'daki bi üniversite)
hem de yl muhasebe denetim

mezunu olarak + smmm ruhsatım ile başvurmayı düşündüm ama tüm bunların sonuçlanmış olması durumunda 34 yaşında oluyorum ki bu da çok geç big four için sanırım :/
  • rahat ya  (18.07.18 23:02:11)