bedellide 28 gunun sebebi?

nedir sizce?
bunlar hicbirseyi bosuna yapmaz, mutlaka arkasinda bi capanoglu vardir, daha oncekilerde yoktu, bunda neden var sizce?

Muhtemelen MHP'nin eklettiği bir şart. Saçmalık.

  • razvan rat  (18.07.18 14:05:55)
Sırf bot mot giysi falan için fahiş fiyatla ihale yedirip bedelli parasını ceplemek için bile olabilir. Türkiye burası.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (18.07.18 14:07:35)
@futbolcu,
bak bu akla yatkin, bu kadarini ben bile dusunemedim

  • alttaraf  (18.07.18 14:11:26)
1978 ü.t. etin tadına baktırmak.

  • ya ben lan neyse  (18.07.18 14:22:32)
her iki tarafın isteği olsun diye eklettiler. milliyetçi taraf istedi.

  • false pretension  (18.07.18 14:33:35 ~ 14:34:07)
Saçmalık. Milliyetçi tarafı sallayan kim bütün yürütme yetkileri reisteyken. Ne devlete ne insanlara faydası var bunun.

  • karacigerim vur kadehlere  (18.07.18 14:37:19)
Kesinleşmedi sanırım daha

  • empedokles  (18.07.18 14:40:07)
daha önceki bedellilerde 28 gün olayı zaten vardı. son 1-2 seferde askerlik yapma olayı şart koşulmamıştı. Bilal erdoğan da zamanında Burdur'da 28 gün askerlik yapmıştı bedelli olarak

Edit: Bilal'in mevzu yurtdışı kaynaklıymış ama zamanında Beyaz, Yılmaz Erdoğan filan da bedelli yapmıştı bu şekilde. Yani kısacası sadece para ödenerek yapılan bedelli askerlik daha yeni bir şey
  • silah taciri  (18.07.18 14:46:46 ~ 16:37:40)
@silah taciri +1, ilk bedellide ve gurbetçilerin yararlandığı sistemde de 28 gün askerlik vardı. Bir önceki bedellide bunu kaldırmışlardı.

Bence bu sefer de yapmazlar, mantıksız çünkü. Bir sürü adama boşuna bot kamuflaj vs, yeme içme temizlik masrafı say say bitmez.

Ordunun böyle bir ihtiyacı yok, fakat isteyenler için 2 günlük hızlandırılmış bir silah eğitimi verilebilir. Hepsini birden değil de peyder pey isteyenleri bir haftasonu alıp silah eğitimi veririm ben olsam.

Ben 10 yaş üstü çocukların, kadınların dahi tabanca ve tüfek kullanmasını bilmesini isteyen biriyim.
  • John Bloor  (18.07.18 15:38:31)
olmadığını nerden çıkardınız anlamadım. önceden vardı. son bir ikide yoktu.

  • kitap arasında kalmış silgi tozu  (18.07.18 15:43:30)
99 depreminde vardı çok iyi hatırlıyorum hatta filmi bile vardı :)

her neyse bence bu 28 günlük askerlik milliyetçilerin gazını almak için yapılmış birşey. zaten başkalarına iyi görünecekler diye başka şeylerden vazgeçen bir hükümet var başımızda. bunun ekonomik getirisi olduğu kadar götürüsü de olacak. işsizlik rakamlarında fırlama olacak. bunu düşünemeyecek kadar düşüncesizler. kar topunun çığa dönüşmesine neden olacak.

yok özel sektör ücretsiz izin olarak sayacakmış da bilmemne. yalan bunlar. özel sektör gözünün yaşına bakmaz. herşey tepe taklak olacak.
  • false pretension  (18.07.18 17:38:10)
Bence pazarlama stratejisi. Millete 28 gün gösterip sonra kaldırdık diyecekler. Millette oh 28 gün şartı da kalktı diyip saldıracak bedelliye.

  • bigcaptain  (18.07.18 18:19:42)