[]

LPG alırken hep aynı istasyonu mu kullanıyorsunuz?

Bir de ne kadara alıyorsunuz? İnternet fiyatları ile istasyon fiyatları tutmuyor sanki. Shell internet fiyatı 3.47 istasyon 3.01 Ankara'da. Teşekkürler
 
Shell'den aliyordum onceden.

Hemen karsisindaki GO Petrol'u denedim bi ara. Hem 30-40 km fazla goturuyor hem de min 40 kurus daha ucuz. Yaklasik 1 senedir GO'dan aliyorum ve memnunum. (Cok cok az yerde varlar ama.)

Shell 3,45'ken GO 2,99

edit: ist
  • brkylmz  (18.07.18 01:23:51 ~ 01:39:49) 
Varsa, önceliğim Aygaz. Performans çok ciddi şekilde fark ediyor.


  • norek  (18.07.18 02:26:21) 
şu an shell kullanıyorum. genelde lpgde çok değiştirmeme öneriliyor. fiyatlar bölgelere göre değişiyor. antalya kemerden 3.29ken pamukören aydında 3.09dan almıştım.


  • mikahakkinen  (18.07.18 08:32:05) 
ben opet'ten alıyorum. yoksa shell, o da yoksa petrol ofisi. lpg işi çok sıkıntılı. bilmediğim yerden ve ucuz olan yerden ve bu 3 firmadan başka yerden kesinlikle almam. belki biraz abartıyorum ama yıllardır hiç sıkıntı yaşamadım. önceden babam ne zaman ucuza gaz alsa ya arıza lambası yakar, ya da performans düşerdi. benim bulunduğum yerde opet biraz ucuz veriyor 3.11


  • demirr  (18.07.18 11:13:23) 
Hep aynı istasyon ve hep aynı pompayı kullanmaya çalışırım.(Aynı pompa bazen mümkün olmayabiliyor) istasyon ile internet fiyatları farklı olur genelde. Çünkü istasyonun kendi kazancından vazgeçtiği pay, indirim olarak yansıyor pompa fiyatına. Ayrıca bir yerden gaz alırken depoyu dolduruyorsam ve adam benim arabanın başında bekliyorsa soruyorum pompacıya; "Gazı nereden alıyorsunuz? Gaz katkılı mı yoksa katkısız mı?" diye. Mesela aytemizin iki istasyonu, oept ile aynı yerden gaz aldıklarını söylemişti. Ama katkısız satıyoruz demişti.
Güvenal gaz diye bir firma ise Bp ile aynı gazı kullandıklarını ama katkı olmadıklarını söylemişlerdi.
Milangaz ise kendi sitesinde yazıyor Cezayir'den ithal ediyoruz diye.

Gaz alırken marka olarak değil de performans olarak, uzun menzil yaptıran yerden almakta fayda var. bunun için taksi şöförlerinin aldığı yerden almak iyi bir yöntem.
  • ceyhan prensi adana  (18.07.18 12:59:09) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.