elimde çıkan leke(fotoğraflı) ne olabilir?

arkadaşlar yaklaşık bir buçuk haftadan beri sağ baş parmağımda böyle leke(ler) var.

eksiup.com

-bağ makası ile artık ağaç haline gelmiş bolca ince dallı bir sarmaşığı budadım.
-parmaklarım ve leke çıkan yerler dallara fazlasıyla sürttü
-parmağımın üzerindeki lekeyi daha sonraki günlerde fark ettim.
-olay günü baya günlük güneşlik bir hava vardı.
-leke olan kısımda hiçbir şekilde his kaybı, acı, eklem ağrısı vs. yok
-üstteki deri soyulmaya başladı(lekenin ortası) ben de soydum alttan yeni deri çıkar diye, ama alttaki derinin rengi koyu pembe)

aramızda doktor vs. var mı ya?
cilt kanseri mi oldum acaba, kafayı yiyeceğim düşünmekten, ne olur yardımcı olun.

Bazı ağaçların öz suyu güneşe hassasiyet yaratabiliyor.
Tavşan otu ile ilgili haber vardı gazetede geçen gün onu okusana
Not doktor değilim
  • fasulyek  (17.07.18 23:08:41)
www.google.com.tr

acem borusu dedikleri türden bir bitkiyi budadım, acaba o mu etkiledi?
  • pianist  (17.07.18 23:15:04 ~ 23:18:13)
Kanser değilsin. Muhtemelen ağaca sürtmüşsün zedelenmiş. Bekle bir hafta falan geçmezse dermatologa git.

  • pastörizesüt  (17.07.18 23:19:53)
hocam kızma ama acilen tırnak yemeyi bırakmalısın. dışarıdan aldığın bir mikrop bağışıklık gücünü düşürmüş ve ciltte kendini belli etmiş olabilir.

  • karlmarx  (18.07.18 01:05:13)
@karlmarx aslında geçen yıl bu zamanlar tırnaklarım gayet düzgündü, sonra kız arkadaş, okul stresi, depresyon atakları vs. derken tekrar yemeye başladım :)

  • pianist  (18.07.18 01:07:39)
Bitkilerden budama esnasında mantar bulaşabiliyor bence ihmal etmeyip doktora gidin mantarsa yayılabilir baş parmak köküne doğru ıfak bir başlangıç daha var gibi duruyor

  • neferkitty  (18.07.18 01:40:12 ~ 01:41:10)