soya?

bu besine karşı nefretin/ düşmanlığın sebebi nedir? anladığım kadarıyla bu besine karşı geniş çapta tepkiler mevcut ancak henüz nedenini anlayamadım? kaçırdığım bir şey mi var?

Mısır ve soya en çok genetiğiyle oynanmış iki ürün dünya çapında, yediğinde vücudunun ne tür tepkiler vereceği belli olmuyor kanser mi olacaksın başka bir şey mi, şans.

  • angelus  (17.07.18 17:37:40)
Östrojen salgilattigi için sevilmiyor erkekler tarafından.

Ayrica Bizim kültürde çok olan bir besin değil
  • westblack  (17.07.18 17:37:54)
Tamamen yanlış ve eksik bilgilendirme yüzünden.

Soya Çin'den veya Güneydoğu Asya'dan gelmediği sürece GMO olamaz. Çünkü dünyanın geri kalanında GMO soya insan besini olarak yasak. Ama hayvan yemi olarak kullanılıyor.

Onu yiyen hayvanı yiyen insan da bundan etkilenme riski var. Mısır için de geçerli bu.

Östrojene gelirsek; iki tip östrojen hormonu var. Bunlardan birisi erkekler için iyi değil, diğeri iyi. İyi olan soyada çok az miktarda var. Öyle ki kilo kilo yemeniz lazım her gün etki edebilmesi için.

Gel gelelim sütte erkeklerin almaması gereken östrojen mevcut halihazırda. Sadece östrojen de değil bir ton almamanız gereken madde var ama herkes süt içsin süt çok sağlıklı diye propaganda yapılır durur.

Kulaktan dolma bilgilere inanmayın, bu yazdığıma da inanmayın hatta. Direkt kaynakları okuyun, kaynakları gösteren kaynakları okuyun en olmadı.

m.youtube.com
  • bos gezenin bos ustasi  (17.07.18 17:50:07)
Valla ben bizim fabrikadaki soyayı kuru fasulye gibi pişirip yemiştim. Tadı afedersin ama leş gibiydi.
Hani zombiler ülkeyi istila etse o zaman yerim ancak.

  • ismira007  (17.07.18 19:15:27)