kedi alerjiis / 4 yıldır yaşadığımız halde

4 yıldır kediyle beraber yaşıyoruz ama bu hafta çok şiddetli öksürük başladı. dr gittim alerji dedi aerius verdi

kediyi evden çıkarma diye bir ihtimal yok, bu durumds ne yapmalıyım

daha kapsamlı bir alerji dr ile mi görüşmeliyim

alerjinin kediye olduğu kesin mi? yakın zamanda değiştirdiğiniz bir şey varsa belki ondandır. mesela ben geçen gün yeni bir şampuan kullandım ve inanılmaz öksürdüm şampuan yüzünden. artık içinde ne varsa... belki öyle bir şeydir sizinki de.

  • ofelia  (17.07.18 17:57:28)
Alerji sonradan gelişebilir, normal yani, verdiği ilacı düzenli kullan uzun süre rahat edersin.

  • angelus  (17.07.18 18:03:53)
5 sene kediyle yaşadıktan sonra çöt diye alerji çıktı. Doktora gittim verdiği hiçbir şey para etmedi. Kendi halime bulduğum çözüm: allegra (eve geliş saatime 1 saat kala içiyorum evde çok vakit geçireceksem) şiddetli öksürük krizlerinde Ventolin. Ama uzun süredir aşağıdakileri uygulayarak kriz yaşamadım:

Evin koltuklarını komple değiştirdim. Deri koltuk tüy tutmuyor,

Yatak odama kesinlikle sokmuyorum kedişleri.

Kurutma makinesi şart. Kıl tüy yün hav ne varsayok ediyor. Silkelemekle o temizlik asla yakalanmıyor.

Kediyle uyumuyorum :( en üzücüsü.

Tabi ki halı vs hemen kurtulun.
  • sipsi  (17.07.18 20:43:37)