Ortaokulda öğretmenlik

》Ortaokulda ingilizce öğretmenliği nasıl olur? Devlrt okulu. Çok dalga geçerler mi? Yeni nesil bi acayip. Lise daha mı iyi?

Lise daha zor olur. Ortaokul yine öğrenmeye meraklı. Lisede Sınav derdinden kimse ingilizceyi takmaz.

  • westblack  (17.07.18 13:39:27)
Dalgayı geçecek olan öğrenci ilkokulda da geçer. Kriteriniz alay konusu olmak olmasın. Lise öğrencisi sınıf disiplini açısından çok daha zorlayıcıdır. Tatlı-sert olup otoritenizi ılımlı bir şekilde hissettirirseniz ortaokul liseye göre çok daha kolay olacaktır.
5.sınıflar İlköğretimden daha yeni çıktığı için çocuk gibi olurlar,
8.sınıflar ergenliğe adım attığı için stabil davranmazlar. 6-7ler çok daha rahattır diğerlerine göre.
Başka sorunuz varsa, cevaplandırabilirim. Ortaokulda İngilizce öğretmeniyim.
  • landho  (17.07.18 13:41:43)
Sorunuzdan bir ortmenanim oldugunuz kanaatine vardim. Kardesim ortmen. Lisede zorlanmisti kotu bir lise idi. Ortaokulda o da simdi. Daha mutlu.

  • allah yazdiysa bozsun  (17.07.18 15:09:27)
öğretmen hem bilgisi, hem ders anlatışı hem de duruşuyla sınıfa hakim olursa kimse dalga geçemez. formasyon ya da stajdan çok farklı biliyorum, yaşadım. yaşamadan da öğrenilmiyor zaten.

  • runagain  (18.07.18 01:35:14)