[]

amerika'da ev

amerika'da ev fiyatları ne durumda? şu evler neden ucuz? ya da 350k dolar çok para mıdır amerika'da? türkiye'de 350k lira'ya bu ev imkansız.

www.zillow.com

www.zillow.com

 
300 bin dolar fena para değil ama eyalete ve şehre göre de çok değişiyor fiyatlar. california'da bu tarz bir eve baksan muhtemelen milyon doların üzerinde olur ama mesela bu evin muadilini nebraska'da falan baksan 100k 200k civarı olur. bu şehirlerin skalası belki düşüktür florida'da olsalar bile. gerçi ilki fort lauderdale'in dibinde ama neyse. taşınsak mı :)


  • zero times infinity  (17.07.18 11:31:47) 
Biri 1981 yapımı diğeri 1988, şehir merkezinde değil de sayfiye yerlerindeler. Çok da ucuz değil yerine göre sanki? Ama fotoğraflar inanılmaz kaliteli, mutlaka fotoşok var valla tebrik ettim.

Bu arada haritaya bakarken Selma diye bir bölge/semt olması da tuhafıma geldi :)
  • John Bloor  (17.07.18 11:33:46 ~ 11:34:53) 
Bölgenin suç oranları da emlak fiyatlarını etkiliyor. Detayli bilgi veren siteler var. Ancak paralı.


  • nhtzmc  (17.07.18 11:52:35) 
Amerika kıta kadar ülke. Nasıl ki Bulgaristan'da ev almaya kalkınca ucuza geliyor ama Londra'da korkunç pahalı. Aynı mantık. İkisi de Avrupa.

Baltimore da ABD, New York da ABD. Birinde üç kuruşa villa alırsın öbüründe milyon dolara daire anca alırsın.
  • bos gezenin bos ustasi  (17.07.18 12:02:03) 
çevrenin etkisi aklıma geldi ama türkiye'de bayburt'ta bile böyle ev bulunmaz bu fiyata. bu muhitlerde oturan insanlar ne işler yapıyorlardır? tabii nereden bilesiniz ama cevap veren çıkar belki. :D çevrelerde bir iş yeri yok sanki. şehirli, beyaz yakalı insanlar değildir sanırım.


  • nick bulamadim  (17.07.18 12:37:09) 
benim cebimde 350k dolar nakit var diyelim. gidip bu evi alabilir miyim bir türk olarak?


  • nick bulamadim  (17.07.18 12:37:49) 
Daha ucuza daha guzel evler de bulabilirsiniz. Aranizda kaciniz ABD'ye gitti bilmiyorum ama sadece Texas bile Turkiye'den daha buyuk. ABD genelde New York City'den ibaret saniliyor. Nasil ki Turkiye, Levent degilse icinde bir de dendigi gibi Bayburt da varsa ABD de o kadar kucuk degil, hatta Turkiye'nin 30 kati kadar buyuk bir ulke ayrica dunyanin en kalabalik 3.ulkesi. Florida ise Turkiye'nin yarisi kadar bir eyalet. Yani Levent'teki bir villa 30 milyon lira edecekse, Kutahya'daki villa da ancak 300 bin lira edecek. ABD'nin cok buyuk bir ulke oldugunu hesaba katarak hayaller kuralim lutfen.


  • Traveller  (17.07.18 12:50:12) 
orta gelirli biri rahatlıkta bu tarz evlerde oturabilir mi? mesela bir bir öğretmen. türkiye'de bayburtta da olsa böyle bir ev alamazsınız. bayburt'a da böyle ev yapılmaz zaten. yapılsa da orada bu kadar kazanamazsınız.


  • nick bulamadim  (17.07.18 16:42:45) 
masraflar ve 300k dolar nakit var diyelim şu evi alsam olur o zaman. t

www.zillow.com

lirayla hesaplayınca milyon yapıyor tabii. o paraya da türkiye'de böyle bir ev alınabilir gerçi. bu tarz yerlerde oturanlar ne iş yapıyordur? şehir hayatından uzak sanırım.
  • nick bulamadim  (17.07.18 17:42:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.