stajyer ehliyet araç kiralama sorunları

ehliyeti yeni alıyorum. lakin bu araç kiralama işini araştırdım ama canımı sıktı.

kiralama şirketleri - kurumsal olanlar ,min 1 yıl ehliyet süresi istiyorlar.

bu durumu atlatmanın bir yolu var mı? tabi ki legal olarak.

mesela, şirket üzerinden araç kiralanıp benim kullanmam? ya da ikinci sürücü olarak gösterilip aracı alıp kullanabilmem gibi?

şirketi araç adına kiralamak demek sadece şirkete fatura sağlar. yine araç teslim alınırken ehliyet istenecek. yedek sürücü de olsanız yedek sürücünün ehliyeti istenecek. kurumsallardan aldığınız sürece işiniz zor hocam. mahallelerdekine de bence çok bulaşmayın ne olur ne olmaz.

  • c1b2k3  (17.07.18 09:40:33)
hiçbir çözümü yok bunun

aracı süren kişinin özellikleri her halükarda önem arz ediyor
bir yıl yine iyi. 2-3 yıl isteyenler var genelde.
  • Rudy Baylor  (17.07.18 09:47:12)
1 sene beklemekten başka çözüm yok. o da en alt sınıf araçlar için 1 yıl zaten, biraz daha iyi araç kiralayayım derseniz hem 2-3 yıllık ehliyet hem de yaş sınırına takılıyorsunuz.

  • nrmnm  (17.07.18 10:04:09)
İşte bu yüzden kiralamıyorlar. Aşırı heves ve çaylaklık = kaza.

  • bos gezenin bos ustasi  (17.07.18 10:07:54)
Mahalle arasındaki yerlerden kiralamak dışında bir şansıun yok.

  • roket adam  (17.07.18 10:08:15)
mahalle arasındaki yerlere bakmayı düşünmüyorum hiç, malum bekleyecez o zaman :(

1 yıl , min. zaten, genelde 2-3 yıllık süre istiyorlar evet.

kullanmayı biliyorum, pratiğim az amaç onu geliştirmeye yönelik sakin yerde sürmek için. tutup da şehirler arası yolculuğa çıkmaya biyerlerim yemez zaten :)

bu konu pek mantıklı değil bence, 5 10 yıllık ehliyeti olup kullanmayı bilmeyen ve birkaç defa kullanmış insanlar var, bu kişilerin de riski yok mu sizce?
  • bir bucuk adana  (17.07.18 10:26:48)
10 yıllık ehliyeti olup kullanmayan adam o saatten sonra araba kiralamaya pek karar vermez zaten. sistem ehliyet suresi az olup acemi olanlarin riskini elemek için yapiyor ki aslında size şuan eziyet gelmekle beraber bu sistem sizi koruyor.

nasil?
rent a car araci ile kaza yapmanın sıkıntıları rent a car kasko olan araçlarda bile oldukça maliyetli olabiliyor. zaten o kaskoların ücreti vs. de bu riskler hesaplanarak veriliyor. bu sebepten bu işlere hiç bulaşma derim. mahalle arasında araç bulacağına da otobuse bin daha :)
  • helenart  (17.07.18 10:53:57)
Illa pratik yapmak istiyorsan surucu kursu arabasinda hocayla pratik yapabilirsin.

  • kuehles blondes  (17.07.18 10:58:16)