Edirne'ye gidiyoruz ne yapalım?

1)Nerede kalalım? Öğretmenevi var mı?
2)Nerede ne yiyelim? İsim yapmış değil gerçekten lezzetli yemek yapan yerler.
3)Müze-kültür gezisine nerelere gidelim?
4)Sınırı görebilecek miyiz?
5)Ekstralarınız.

1-limon hostel/otel var. ufak ve şirin bir yer. sadece uyumak için kullanacaksanız ve bir beklentiniz yoksa tavsiye ederim. ayrıca sahibinden'de günlük kiralık evler mevcut. sorunsuz kullanmıştım daha önce birini, adını hatırlarsam yazarım size ama sorun çıkacağını sanmam.

2-ciğerci mustafa. alipaşa çarşısının bir arka sokağında, ara çıkışının hemen solunda kalıyor. çilingirler çarşısının girişinde ondo'nun yanında bir tatlıcı var. orada da hayrabolu ve kızarmış peynir helvası yiyin mutlaka. arslanzadelerden herhangi birine uğrayıp tatlıları tek tek deneyerek damak zevkinize göre birini alın. ben en çok 'kallaviyi' seviyorum.

3-şükrüpaşa askeri müzesi, sağlık müzesi, karaağaç treni, meriç köprüsü, selimiye, selimeye'nin arka tarafında 2 tane müze vardı ismini unuttum.

4-karaağaç'ın yaklaşık 2 km sonrası sınır kapısı oluyor. isterseniz bir görüp foto çekip dönebilirsiniz.

5-trafik ışıklarında sıkılmayın 80 saniye civarı. meriç nehrinde öğretmenevinin ve üniversitenin sosyal tesisleri var. onlardan birinde keyifle manzarayı seyredin. askeriyeye girme şansınız varsa buz gibi bira içebilirsiniz. eğer fırsatınız varsa dönüşte uzunköprü'ye uğrayıp köfteci niyazi'de mutlaka ama mutlaka köfte yiyin. uzunköprü dışındaki köfteci niyaziler başka uzunköprü'deki başkadır. yoldan bi 45-50 dakika saparsınız ama bana teşekkür edeceksiniz eğer yerseniz :D.
karaağaç'ın iç kısmında üniversitenin karşısında sıra sıra kafeler var. sisler bulvarı güzeldir. arkadaki bahçesinde oturabilirsiniz. küçük kurabiyeleri var çayla iyi gider. karaağaç'ta okulun içindeki kara trende de foto çekinin hatıra olsun.
  • golgi aygıtı  (16.07.18 20:10:02 ~ 20:10:35)