Toplu taşımada bağırarak konuşmak

Bu kişinin ırkı, uyruğu önemli değil. Türkiyeli de olabilir, turist de. Toplu taşımada bağırarak konuşan kişi/gruba karşı nasıl hareket ediyorsunuz? Ve nasıl hareket edilmesi doğru?

Bulaşmamayı tercih ediyorum. Bulunduğum yeri değiştiriyorum.

  • monogram  (16.07.18 15:21:23)
Hiç bulaşmam. Ya kulaklık takılıdır müzik dinliyorumdur ya da arkadaşla muhabbet ediyorumdur.

  • himmet dayi  (16.07.18 15:25:06)
eğer dakikalarca sürerse, kibarca biraz sessiz olur musunuz diyorum.
zaten ben fitili ateşledikten sonra diğer insanlar da olumsuz bir geri dönüş alırsam bana arka çıkıyorlar.

  • teritori  (16.07.18 15:30:14)
kulaklık takarak. kendimi korumaya çalışıyorum genelde.

  • babilbaligi  (16.07.18 15:30:28)
Eger bana yakin oturuyorsa, sanki telefonla konusyormusum gibi yaparak daha yuksek sesle konusuyorum.

  • durgunfoton  (16.07.18 15:33:19)
Hic takilmam. Insanlar da niye bu kadar takar hic anlamam. Isi gucu yokmus gibi..

  • superfluid  (16.07.18 18:28:20)
bir ara çok kıl oluyordum, uyarıyordum, tepki koyuyordum. paylaştığım arkadaşlar, adımı deliye çıkarttı. tamam, dedim... onlar normal, ben anormalim! kulaklığımı takıyorum, uzaklaşıyorum falan.

  • runagain  (18.07.18 02:11:19 ~ 02:11:39)