Genel kultur, ufuk genisleten bilgiler edinmek

merhaba,
mumkunse telefondan ulasabilecegim
(app olursa tatli olur yani) edinebilecegim
bir mecra ariyorum. Nasil soylenir bilmiyorjm da
durum hicbir sey bilmiyorum ne yapayim şeklinde
degil gunluk yeni bir seyler ogrenmek.
telefonda gecirdigim bir sure var ve 9gag reddit
sozluk istedigim verimlilikte olmamaya başladi.
ornegim google'in open culture diye bir app'i
var sanat konusunda guzel aslinda.
Vendee ayaklanmasini bilmiyorum ben mesela hic de duymamişim.
butun olay boyle başladi.
podcast'te olabilir bu arada. indirilebilir bir icerik oldugu
muddetçe.
çok ve gereksiz yazdim buraya kadar okuyan varsa
takdiri hak etti.

Hocam reddit nasil verimli olmamaya basladi, milyonlarca subreddit var. En azindan takip ettiginizi dusundugum eli5 ya da askreddit'ten bile gunde 2-3 guzel bilgi cikiyor.

Curiosity diye bir app var, gunde 5 tane konu ile ilgili yazi cikiyor. 3 sene kadar once bagimli gibi kullaniyordum, gecen hafta itibariyle uzun sure sonra tekrar kullanmaya basladim. Iyice buzzfeed'e donmusler, sacma sapan anket ya da click-bait tarzi yazilar paylasmaya baslamislar ama haftada 2-3 ilgi cekici icerik bile sunsa takip etmeye deger bence.
  • elon  (16.07.18 00:07:11)