Kiracı Sorunu

Babamın yaklaşık 2 senelik bir kiracısı var. İlk yıl düzensiz olarak kirayı ödedi, son 13 aydır hiç kira alamadık. Bize kira konusunda devamlı yalan söylüyor ve oyalıyor. Bunun yanında dükkandan çıkmayı reddediyor ve babam kiracılardan bıktığı için artık satmak istediğimiz dükkanın taliplerini kovmakta. Dükkan başka bir ilde olduğu için ilgilenemememizi fırsat biliyor. Bu durum artık sıkıntı vermeye başladı. Bu konuda en kısa şekilde netice alabileceğimiz hangi yolu izlemeliyiz?

Not:Kira sözleşmemiz var.

en kısa çözüm topuklarına sıktırmak.

  • ateistanbul  (03.03.10 19:09:43)
icra dairesinden örnek 51 yolla, 7 gün itiraz için bekle, 30 günün sonunda tahliye işlemlerini başlat. bunları doğru dürüst yapabilmek için de bir avukata git.

  • evrendeki en mutevazi insanim  (03.03.10 19:49:41)
efendim ihbar mektubu göndermeniz lazım, 2 ay ödememesi, mahkeme kararı için kafidir, diye biliyorum.

  • soyutsimit  (05.03.10 22:25:41)