2000li yıllardaki festivaller hakkında nostalji

Müzik tat vermiyor sanki artık. Yaşım ermese de rock n coke tuborg alive esef one love fedtivalleri damga vuruyormuş bir zamanlar. Şimdi hala aynı terane olan sanatçıları dinliyoruz. Mevzubahis konu aklıma kuşadası gençlik festivali başlayınca geldi. Gerçekten böyle birşey var mı? Duman teoman şebnem ferah vs bunların konserleri artık kabak tadı veriyor sanki. Çünkü sürekli sahnedeler ve yeni bi albüm gibi şeylerle uğraşmıyorlar(sanatçının özelinde değerlendirmeyelim). Hadi biraz nostalji yapıp bunun sebebini sorgulayalım...

Yaşlandılar. Şebnem Ferah 46 yaşında kadın. Kaan Tangöze 44 yaşında, Teoman 50 yaşında. Bu saatten sonra bir şey için çaba göstermelerine gerek yok. Şimdiki gençlik kalitesiz müzik dinlemeye alışmış. Onların ilgisini kolay kolay çekemezler. Sansür ve baskı çok üst seviyede. Benim üniversitemde son 3 yıldır bahar şenlikleri bile yapılmıyor. Genel olarak bakarsan ülkenin morali pek iyi değil. Son 5 yılda bile onlarca ciddi olay oldu. Onlar da çok fazla ön planda olmuyorlar doğal olarak.

  • dissendium  (14.07.18 22:16:31)