60 yasina gelince

Siz otobuste, dolmusta, metroda yer versinler mi vermesinler mi?

versinler

  • füt  (13.07.18 14:01:43)
Ben insan seçiyorum biraz, gözümün tutmadığına yer vermem diğerlerine veririm.
Bana da öyle yapılsa çok koymaz herhalde.

  • mutekebbir  (13.07.18 14:06:26)
vermesinler.

  • zgrydn  (13.07.18 14:07:22)
Verirse sagolsun, vermezse de bunu goze alip cikmis olmaliyim zaten

  • yuzır  (13.07.18 14:08:42)
versinler, ben yer vererek 60 yaşıma yatırım yapıyorum.

ama ben de hepsine yer vermiyorum şimdi. bu konu çok şey. üni sınavı zamanında sabah okul öğleden akşama kadar dersane koştururduk, genç de olsak insanız dimi yoruluyoruz. bu durumda evde canı sıkılmış 65 yaş kartıyla şehre gidip bi tane simit alıp geri dönen yaşlı reyize neden yer verme mecburiyetim olsun? homurdanıyorlarmış filan bazen, hatta zorla kaldıran yaşlılar varmış "galk" diye. Allah tabi hayırlısını versin de yani yaşlanınca kafa da gidiyo hafiften. yaşlanmak fobisi var bende artık...

he yine yer veriyoruz gönlümüz el vermiyo koltuk sevdamız yok çok şükür;))
  • ssiradanbirigibi  (13.07.18 14:17:16 ~ 14:19:41)
ben yer veriyorum, annem de otobüse binince ayakta kalmasını istemiyorum kendisi 66 yaşında

kendimce karma yapıyorum
  • oscar  (13.07.18 14:24:11)
Vermesinler

  • all girls dream  (13.07.18 14:24:23)
55-56 gibi olmeyi dusunuyorum.

ama diyelim ki olmedim, 60 yasimda neden hala otobus, dolmus ile seyahat ediyorum? bu yasima kadar ne yaptim? bu yasima kadar eger ozel jetim veya arabami edinememissem, suc bendedir. basarili bir hayat yasamamisim demektir. varsinlar yer vermesinler. gocunmam.
  • tomcruise  (13.07.18 14:30:52 ~ 14:32:45)
60 yaşımda taksiyle ya da özel aracımla gezecek param olmasını umuyorum. Olmazsa da yer vermek zorunda olduklarını düşünmem açıkçası

  • alaimisema  (13.07.18 14:31:08)
Ayakta duramayacak kadar güçsüz gorunuyorsam ve herkese bana yer vermek zorundasiniz bakislariyla bakmiyorsam versinler. Ben genelde vermiyorum.

  • aquarium  (13.07.18 15:02:08)
alaimisema gibi düşünüyorum. eğer imkanım olmazsa da yoğun olmayan saatlerde yolculuk ederim (30 yaşımda bile bunu yapmaya çalışıyorum), en azından otobüsle bedava seyahat etmeyi hobi haline getirecek kadar boş bir hayatım olmasını istemem yaşlandığımda.

bir de 60 artık yaşlı sayılabilecek bir yaş değil. 75-80'den önce kendime yaşlı dedirtmem.
  • pokerface  (13.07.18 15:52:16)
Başlarında dikilip ters ters bakmam yer verin diye ama veren olursa da oturmam demem. Ben genelde yer veriyorum o yaştakilere, gençler de ileride bana verse hoşuma gider, yalan yok.

  • i m cool with that  (13.07.18 16:21:55)
yorgun değillerse vermeleri güzel bir jest olur. ben çok yorgun olmadığım süreçte mutlaka yerimi veririm.

  • biravekahve  (13.07.18 16:28:40 ~ 16:29:13)
Arkadaşların dediği gibi, 60 yaşında hala metrobüse-otobüse biniyorsam bana müstehaktır yer vermesinler fakat 15 yıldır bilfiil deadlift yapıyorum, yaşarsam bi 20 yıl daha yaparım en az, yani bana çok koymaz yer vermemeleri sıkıntı yaşamam.

  • angelus  (13.07.18 16:46:50)
versinler amk 30 senedir veriyorum

  • jamswety  (13.07.18 18:48:28)
30+'im geçenlerde genç bir çocuk abla geç lütfen dedi:D ben de yok dedim otur dinlen kardeşim. Ben de yorgun olmadığım zaman yer veriyorum, özellikle hamilelere. Minibüste hiç vermiyorum çünkü denge problemim var, kapıdan uçarım diye korkuyorum. Yer vermezlerse sorun etmem, kimseye dert olmak istemem. Hoşgörülü bir insanım.

  • Crymeariver  (14.07.18 11:59:17)