[]

her insana karşı farklı karakterde gibi hissetmek?

her insana farklı mesafede olmaktan bahsetmiyorum. herbir ayrı insanın yanında farklı bir karakterdeymişim gibi hissetmeye başladım. bu hissiyat normal mi sizce?

son 1 yıldır gerçekten hayatımın çukurdan öte dibindeydim ve bazı konularda neyin normal neyin anormal olduğunu anlayamayacak duruma geldim.


 
Bende hep var bu. Sanıyorum bir çok kişide vardır.Çok radikal değişimler değil ama yine de farkediyor. Yalnız değilsin.


  • basubadelmevt  (12.07.18 20:26:37) 
bence bu durumu kişinin dış görünüşü konuşması genel ''hissiyatı'' etkiliyor. normal.

Çogüzel bir kızın yanında kedi gibiyken normal bir kızın yanında aslan kesilmek gibi bişi.

imho.
  • binder dandet  (12.07.18 20:27:24) 
Bende de var bu ve yalnız olmadığımı bilmek beni mutlu etti :)


  • archery  (12.07.18 22:35:26) 
Normalini bilmiyorum ama usengeclikten belki. Kendini ortaya koymak o kadar yorucu geliyor ki gözüne useniyorsun, olabildiğince karşındakine nasıl bir muhatap lazımsa öyle oluveriyorsun.

İkinci ihtimal de
(bkz: kişiyi konuşturan muhatabıdır)
  • dafaisss  (13.07.18 03:16:56) 
"At sahibine gore kisner" guzel bir atasozumuz bu durumda. Burada da sahibimiz ortadaki muhabbet ya da muhabbeti ureten kisi olabilir.

Bazi insanlar bizi hic yoktan neselendirir ya da fazla tatli bir insanin yaninda kisinin de tatli olasi gelir; bazilari karanlik yaniimiza hitap eder, vb. Herkesin yaninda stabil bir durus sergilemek daha degisik bir durum gibi geliyor. Hatta, bazen o “bn” ya da “kendim” dediğim şeyin bazı yönlerini tam olarak ben bile bilmiyorum, daha şekillenmeyen ya da 10 yılda bir bambaşka birine dönüşen bir kısmı var. Daha bugün benzer bir durum oldu. Bir kişi “Ya ne eğlenceliymişsin, niye görüşmedik biz daha önce” derken başka biri “Niye sürekli kendini kasıyorsun, niye öyle” dedi. Aradaki fark, birinin yanında rahat hissediyorum, diğerinin boğazını sıkmamak için aktif çaba göstermem gerekiyor, beraber çalıştığımız ve arkadaş çevremiz ortak olduğu için sabrediyorum. Bir arkadaşımlayken romatik komedi seyretmeyi çok sevşyorum çünkü çok komik yorumluyor izlerken, diğeriyle bilim kurgu seyretmeyi.

Yine de, atiyorum su evladimiz gibi herkesin yaninda her seyden biraz olmak ayri bir konu.
www.youtube.com
  • aychovsky  (13.07.18 07:09:37 ~ 07:22:57) 
Bende hep var bu. Bulunduğum ortama göre konuşamalarım ve hareketim değişiyor. Farklı ses tonları, farklı sözcükler ve farklı mimikler. Bunun sebebi de kafamda ölçüp tartıyorum o an o insanların nasıl birini görmeye ihtiyacı varsa ona göre hareket ediyorum.


  • kablelvuku  (13.07.18 07:43:04) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.