[]

Askerlik Tecil

Selamlar. Bu dönem lisans bölümünden mezun oldum. Askerliğimi tecil ettirmem için ne yapmam ve hangi belgeleri edinmem gerekiyor? İnternette baktım da eski bilgiler var, bazıları edevletten yapılıyor yazmışlar bazıları şubeye gitmeniz gerek yazmışlar.

Bunların dışında ikamet yerine en yakın şubede mi tecil ettirmem gerekir?

Okul dolayısıyla 12/2020 görünüyordu tecil sürem. Bu ay içinde gitsem yine aynı mı olur yoksa 07/2020 mi?

 
normal şartlarda kimliğinle askerlik şubesine gitmen yeterli. mezuniyet durumunun sistemde görünmeme ihtimaline karşı diploma ya da mezuniyet belgesini de götürmek faydalı olabilir. bazı şehirlerde e-devletten de başvurulabiliyor sanırım ama hangileri bilmiyorum, istanbul’da olmuyor. herhangi bir şubeye gidebilirsin.

7/2020 olur
  • nrmnm  (11.07.18 23:40:46) 
mezuniyetin e-devlette gözüküyorsa çıktısı ile birlikte gitmen yetiyor. e-devlette gözükene bakma, ben de haziranda mezun olduğum süreden sonra 5 ay boyunca tecil ettirmedim geç tarih gözüküyor diye, aralık sonuna doğru ertesi yılın şubat ayı celp dönemi olarak değiştirilmişti. sen tecil ettirmeden otomatik tecil olmuyor.


  • pseudologia fantastica  (11.07.18 23:53:14 ~ 23:55:35) 
tam olarak aynı durumdayım, 1 haziranda okul resmen bitti o tarihten beri hem e devlette hem de okulun otomasyon sisteminde öğrenci olarak gözüküyorum halen.

tecil için mezuniyetten sonra 2 ay içinde askerlik şubesine gidilmesi gerekiyor diye duydum ama net bilmiyorum.
+ soru benden gelsin: şimdi ben e devlette mezun gözükmediğim için şuan mı gidiyim askerlik şubesine yoksa e devlete mezun olarak düştüğünde mi gitmeliyim? ne zaman gidersem gideyim mezuniyet tarihinden itibaren 2 yıl mı erteler yoksa o gittiğim günden itibaren 2 yıl mı?
edit: benim şuan 31.12.2021 tarihine kdr askerlik için sorun yok gözüküyor e devlete göre tecil ettirirsem 31.12.2020ye mi çekilcek tarih?
  • ezkaza  (12.07.18 00:12:58 ~ 00:16:22) 
hayat kurtaran bilgiyi veriyorum. Sonra benim gibi uğraşmayın. Eğer e-devlette görünmüyorsa mezuniyet istersen diplomanın aslı ile git yine de hiçbir işlem yapmıyorlar. Elimde diplomanın aslı var, ne e-devleti diye tartışsamda laftan anlamadılar. Oğrenci işlerine gidip durumu anlatıp e-devlete geçirtip öyle işlem yaptıraiblmiştim. Yani e-devlette yoksa önce okula sonra şubeye.


  • goodman  (12.07.18 00:40:38) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.