[]

Aliexpress'te sipariş gelmezse neler yapabiliyoruz?

Merhabalar

320 liralık siparişim gelmedi. Mesaj da attım son 2 mesajıma cevap vermediler. "Open dispute" yapmaktan başka ne seçeneklerim var?

Direkt olarak aliexpress'e yazabilir miyim? Veya twitter'dan support gibi bişileri var mıdır?

 
dispute niye açmıyorsunuz?


  • ghilleinthemist  (11.07.18 23:03:26) 
dispute dışında bir seçeneğiniz yok.
buyer protection bitmemiştir umarım. bitse bile durumu izah eden bir mesaj yazın. 1 hafta içinde ae olaya müdahil olup size bir teklifle gelecektir.

eğer satıcı ürünü yolladığına dair sağlam bir kanıt koyarsa size de bekleme ya da paranın belli bir kısmına iade önerirler.
  • angelofdeath  (11.07.18 23:15:50) 
kargoda kaybolsa bile dispute açıp alabiliyosun


  • yuto  (11.07.18 23:58:03) 
Gümrüğe takılmış olma ihtimalini değerlendirdin mi?


  • himmet dayi  (12.07.18 00:57:09) 
kargo kodundan ne çıkıyor?


  • ozdek  (12.07.18 09:34:02) 
Sen hemen dispute aç ki süren geçmesin, gümrükte takılma ihtimali de var.

Takipli kargo mu? Takipli ise bir yere gitmez, gümrüktedir değerli ya da büyük olduğu için.

Sürenin bitmesine ne kadar var?
  • John Bloor  (12.07.18 10:42:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.