[]

Visa kredi kartını Mastercard'a çevirmek

Dünyanın en salak bankası İş bankasından visa kredi kartım var. Ben bunu mastercarda çevirmek istiyorum. Çağrı merkezini aradığımda yıl 2018 ama biz çok salağız ve sizin şubeye gitmenizi istiyoruz dediler. Bunun başka bir yolu yöntemi var mıdır? Kayboldu desem yenisini gönderirken Mastercard olarak göndermelerini isteyebiliyor muyum?
 
Kayboldu dersen, sana aynı kartı yeni cvc2 ve son kullanma ile gönderilir. Bence şubede bireysel müşteri temsilcisi ile konuş.


 • malheiros  (10.07.18 22:46:43) 
merak ettim, neden mastercard? ne farki var ki?


 • crucio  (10.07.18 23:24:51) 
@crucio Mastercard a daha cok kampanya oluyor. Mesela macfit 1 ay ucretsiz uyelik veriyor.


 • imelih  (10.07.18 23:28:34) 
@ crucio

bazı sitelerde visa problem çıkarabiliyor. alternatif olarak elimde mastercard da olmasını istedim
 • mr.goodcat  (10.07.18 23:37:15 ~ 23:37:25) 
İkinci bir kart başvurusu yapın, mesela kartınız maximum ise maximiles kart isteyin yada tem tersi. İş bankası genelde bir kartınız visa ise ikincisini mastercard gönderir.


 • talasas  (10.07.18 23:50:19) 
@ talasas

limitten dolayı başvuru yaptığımda otomatik reddediliyor.
 • mr.goodcat  (11.07.18 00:09:02) 
mastercardı visa'ya ya da visayı mastera çevirmek şeklinde bir şey yapılması mmkün değil. şubeye gitmeni istedilerse, demekki bu işlem için çözüm muhtemelen şubede olacaktır. çağrı merkezi yapabiliyor olsa yapardı sanırım, değil mi?

bazı bankalar, kredi kartı başvurusu alırken master ya da visa hangisini tercih edersiniz diye soruyorlar. iş bankasında bu uygulama yok diye biliyorum. ama kesin bilgiyi muhtemelen şube verir. mesela teb'de var. bildiklerim bunlar.
 • mahone  (11.07.18 00:28:07) 
visa kartı iptal ettirip yeni bir kart başvurusunda bulunun.


 • naksidil  (11.07.18 10:17:59) 
iptal ettirmeden ortak limitten yararlanarak yeni kart isteyebilmelisiniz diye biliyorum, müşteri limitinden gider.

Tahminim şubede de yeni kart başvurusu alınacak, başvuru sırasında belki sistem soruyordur giriş yapana visa/master diye.

Ama şimdi şu aklıma geldi, mastercard'lı maximum kredi kartı kullanan var mı acaba gerçekten?
 • atom karincanin torunu  (11.07.18 10:36:21) 
Yeni kartı telefondan vermezler. En az 72 sayfa, kendilerini her duruma karşı koruyan bir sözleşme imzalatmaları lazım.


.
 • kartallar yuksek ucar  (11.07.18 10:43:31) 
enpara kredi kartına başvurdum. onaylandı, yolda. mastercard :)


 • mr.goodcat  (11.07.18 11:08:21) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.