[]

çavdar ekmeği

kilo artışım nedeniyle beyaz ekmeği bırakıp bu ekmeğe geçtim ama 4 dilim yedim yemekte doyduğumu hissetmiyorum bu böyle sürer mi yoksa alışmaya başlar mıyım?
 
Tam çavdar ekmeği yediğine emin misin? Yoksa %90 beyaz un %10 çavdar ekmeği mi yiyorsun? :) 240derece.com şuradan Bi çavdar ekmeği ve diğer ekmekleri incele istersen :)


  • oligomer  (10.07.18 04:07:53) 
Yemekte ekmekle doymaya çalışmaktan vazgeçmenizi öneririm kilo artışından şikayetçiyseniz. Ekmek sadece bir eşlikçi, beslenmenizden tamamen çıkarabilirsiniz de. Yediğiniz yemeğin besleyici ama düşük kalorili olması önemli. Ve yukarıda da denildiği gibi gerçek çavdar ekmeği yemiyor olabilirsiniz, içindekilere baktınız mı?


  • fotrsapka  (10.07.18 09:21:01) 
ekmek ekmekdir, cavdari beyazi zartu zurtu fark etmez.

ekmegi birakiniz 1 hafta aglarsiniz sonra alisirsiniz.
  • cairo  (10.07.18 10:15:07) 
çavdar değil de tam buğday tavsiye ederim, bir de kilo vermek istiyorsanız 3 dilim değil de daha azına alışmanız gerek. ekmeği küçük yemeği büyük lokmalarla yeyin, gerekirse doymadan sofradan kalkın. mideniz küçülene kadar biraz zorlanırsınız sonra normal öğünleriniz buna dönüşür zaten.


  • guzel gunler gorecegiz  (10.07.18 10:23:10) 
siyez ekmeği öneririm. çok tok tutuyor. 1 dilimi bile yetiyor.


  • naksidil  (10.07.18 11:16:16) 
Çavdar ekmeği dediğin şey, bildiğin ekmeğin içine %30 civarı çavdar unu katılmış halidir.

Siyez ekmeği dediğiniz de öyledir.

Tam buğday ekmeği dediğiniz de çok farklı bir şey değildir.
  • oguz altun  (10.07.18 11:44:17) 
unonun


  • _k_u_z_g_u_n_  (10.07.18 21:25:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.