Su Arıtma Sürahisi

Aşağıdakini ya da buna benzer bir su arıtma filtresi kullanan var mı? Memnun musunuz? Önerir misiniz?

www.hepsiburada.com

bu britanın sadece filtresi, brita sürahi içine takılıyor.

içinde bildiğin aktif karbon var.

evet mesela istanbul şebeke suyunu bununla süzüp çaya kahveye yemeklere kullanıyorum, tadını büyük ölçüde değiştiriyor ama kaynatmadan istanbul gibi yerde bunun suyunu kullanma taraftarı değilim.
  • killerbee  (08.07.18 19:36:45)
@killerbee, bir çok yerde İstanbul'daki şebeke suyunun kaliteli ve güvenli olduğunu duydum okudum. Sorunların genelde bina içi depolardan kaynaklandığını da. Bu söylediğinizi destekleyen her hangi bir şey var mı acaba?

  • kisa  (08.07.18 19:51:12)
baştan sadece britadan içip motoru bozmam?

kullanım kılavuzunda yazan bakteri ve virüslere dair bir süzme işlemi yapmaması?

istanbulun her yağmurda alt yapı problemi yaşaması, sulara her zaman biyolojik atık karışma ihtimali vb vb...
  • killerbee  (08.07.18 19:55:44 ~ 20:02:16)
içme suyu haricinde her şey için kullanıyoruz. memnunuz. lokasyon ankara.

  • lamotta  (08.07.18 20:03:35)
Bulundugunuz yerde cok yaygin bir sekilde musluk suyu icilmiyorsa, uygun degildir.

Tadini yumusatiyor sert suyun. kahve-cay yaparken kullaniyoruz. Avrupa´da suyu cok sert olan kentlerde kullaniliyor, ustte denildigi gibi virus/bakteri vs. temizlemez.
  • buf-e kür  (08.07.18 20:04:27)
bununla arıttığım suyu çayda kahvede kullanıyorum içme suyu olarak tadını pek sevemedim.

  • bi gitme be  (08.07.18 20:07:01)
ayrıca su konusunda aşırı titiz değilim şu an çorludayım, burada artezyenden su çıkıyor burada oturanların yüzde90ı çeşme suyu içer, ben de içiyorum 15 20 senedir.

  • killerbee  (08.07.18 20:07:56)