bilgisayar özelliklerim yetmesine rağmen oyun kasıyor

assassin's creed rogue satın aldım geçenlerde indirimden ama sistem özelliklerim yetmesine rağmen menüde bile acayip kasıyor, giremedim daha oyuna bu yüzden. sebebi ve çözümü nedir bunun? teşekkür ederim şimdiden yardımcı olacaklara, çok canımı sıktı bu durum yeni aldım laptopu da. ekran kartını görüyor, sürücüsü güncel. özellikler şöyle;
nvidia mx150 2gb
i5-8250U
8gb ram

www.hepsiburada.com

bilgisayar da şu belki yazmayı unuttuğum özellik olur diye direkt linki bırakayım dedim

geforce sürücülerini güncelle. eğer hala kasıyorsa, grafik ayarlarına girip düşürmeye başla.

  • malheiros  (08.07.18 18:47:19)
oyun acikken gorev yoneticisini acip ordan sistem kaynaklarinda neyin takildigina bakabilirsin. ama tahminim su yonde 8GB ram cok fazla degil. muhtemelen oyun oynarken arka planda calisan diger uygulamalarla beraber bu RAM yeterli gelmiyor, bu sebeple sistem page file olarak harddisk'e erisiyor. harddisk'in de 5400rpm. dogal olarak sistem kasiyor. bu tezi dogrulamak icin oyun acikken sistem kaynaklarina baktiginda %90-100 oraninda memory kullanimi ve yine ciddi oranda bir harddiks I/O kullanimi gormen lazim. eger dogruysa RAM'i 16GB'a cikarman bu sikintilari giderecektir. ayrica o harddisk ile yasanmaz, bi tane ssd al, bilgisayar kendine gelsin

  • crucio  (08.07.18 19:07:20)