tansiyon 20

şu sıralar biraz stres var ve yeme icme duzensizligi birde biraz saldim şu bileğe takılan aletten var(braun) ölçüyüm dedim ilk 16.7 çıktı tabi biraz stresim artı tekrar tekrar ölçtüm sırasıyla 17 18 19 20 bile oldu en son 19 oldu kalp atışı normal görünüyor 77 85 arasında değişiyor bıraktım gidicimi yim sizce:)dip not:ayrıca midemde baya bir gaz biriktiğini hissediyorum soda içince düzeliyor kendimi de daha iyi hissediyorum bu midesel problemde stres yapabilir mi ailede mide rahatsızı var dahiliyeye mi gitsem sizce

Bilekten ölçenler pek başarılı değil, ayrıca kolu kalp hizasına kaldırmanız gerekiyor. Tansiyon ölçmeden bir 15 dakika kadar hareket etmeyin. Ölçerken de konuşmayın.

  • goodman  (08.07.18 03:05:19)
aynen öyle yapıyorum annemde ölçtü onun 15 çıktı yoksa ben 16 çıkınca stres mi yaptım ne kadar stres yapsam 20 olması normal mi sizce şöyle yazı buldum ölçmeden stresliydim baya ondan kaynaklanıyor galiba Birçok durum kişinin günlük yaşamındaki kan basıncını temsil etmeyen ölçümlere yol açabilir. Kişi tansiyonu ölçümünden kısa süre önce egzersiz yapmışsa, ağır yemek yemişse, stresliyse, sigara içmişse, çok alkol almışsa, ortam gürültülü, çok sıcak veya çok soğuksa sonuç o sıradaki kan basıncını gösterir ama genel bir fikir vermez.

  • _k_u_z_g_u_n_  (08.07.18 03:13:05 ~ 03:16:43)
bu yazı rahatllatı ama en kısa zamanda sağlık ocağına gitmeyi düşünüyorum Bilekten ölçüm yapan tansiyon aletleri güvenilir mi?

Bilekten ve koldan ölçüm yapan elektronik tansiyon aletleri pratiktir ancak diğerlerine göre hassasiyeti düşüktür Avrupa hipertansiyon tanı ve tedavi kılavuzu, normal bireylerde bilekten ölçen aletleri önermiyor Ancak çok şişman, kol çevresi aşırı geniş olan ve koldan ölçüm yapılamayacak kişilerde bilekten ölçüm yapılabileceğini belirtiyor Bilekten ölçüm yapan cihazlar daha uçtan ölçüm yaptıkları için büyük tansiyonu biraz daha yüksek ölçebiliyor Yine de gerçeğe yakın ölçümler sunabiliyor

Read more: www.shazinem.net
  • _k_u_z_g_u_n_  (08.07.18 03:29:09)
ömrümde bir defa 20 tansiyon gördüm. doktorun verdiği yanlış bir ilaç yüzünden o da.

başım o kadar çok döndü ki ayakta duramadım, o kadar mide bulantım oldu ki anlatamam. acile gönderdiler apar topar.

tansiyonunu hep yüksek ise nispeten alışık olabilirsin ama 17 - 20 gerçekten çok yüksek rakamlar.

bir daha öyle olursa, en yakın aile hekimine, eczaneye git orada bir ölçtür.

yüksek tansiyonun getirdiği sorunlar şunlarmış ayrıca "göz, beyin, kalp damarları ve böbrek damarlarında kalıcı hasar."
  • killerbee  (08.07.18 03:52:56 ~ 04:00:50)
Bendeki sorun midesel sanirim soda ictim rahatladim biraz tekrar ölçtüm 16 cikti ailede de midesel problem yasayan cok biraz bede siralar yoguslasti arastirma yaptimyaz gireli en cok yedigim yiyecekler nerdeyse her aksam patlamis misir ardindan buyuk dilim karpuz misir buamazsam tuzlu cekirdek yiyorum direk refluye sebep olanlarmis tabi mide iflas etti ve ben bunu simdi anladim

  • _k_u_z_g_u_n_  (08.07.18 04:08:45 ~ 04:14:37)
mide konusunda nereye gidiliyor bilmiyorum ama beslenme sistemini değiştirmediğin sürece sıkıntı çekmen çok olası.

yani inatla ve inatla bişeylerin sana dokunduğunu bilerek tüketiyorsan eğer, sıkıntı çekersin.

mesela benim özellikle uyumadan en az 8 saat önce yediğim(daha sonra yemediğim) bazı şeyler var, bunların başında aşırı yağlı şeyler, tatlı gibi aşırı şekerli şeyler, salça,kıymalı, etli, aşırı soğanlı, biberli,(biber dolması, biber kızartması gibi) yemekler.

bunları eğer uyumadan 3 4 saat önce yersem uyku halinde aşırı mide ağrısı yapıp, uykumdan uyandırıyor, uyku kalitemi bozuyor ve midemi aşırı yoruyor.

bunlar bana dokunan şeyler, sende farklıdır muhtemelen.
  • killerbee  (08.07.18 04:18:59 ~ 04:25:50)
tskler yazi ustune yazi okudum ne iyi gelir diye şu çörekotu cok yazan olmus ne kaybederim deniyim dedim bi kasik yedim hemen iyice cigneyerek cok kötü tadi amademekki icinde etkili madde var ondandir dedim zorla yuttum suyla dakikalar sonra siskinlikde gaz da cok azalma oldu hatta bitti diyebilirim iyide hissediyorum tansiyonda 15e dustu yarin bi daha olcerim corekotu link www.google.com.tr

  • _k_u_z_g_u_n_  (08.07.18 05:15:12 ~ 07:15:57)
okumakla kendine teşhis koyamazsın.

yüksek tansiyon tehlikeli mi? evet oldukça

mide sorunları can sıkıcı mı? evet

o zaman hastaneye gitmekten başka bir çaren yok ne yazık ki, geçmiş olsun.
  • killerbee  (08.07.18 08:43:05)
20 olsa kafan deli gibi zonklar bu yazıyı yazamazdın. ama 20 ölçecek kadar saptıysa bi 14-15 olma ihtimali de var, tamamen uydurma ölçmez ya daha düşük ya daha yüksek ölçer bozuksa. bence yakın zamanda bi dahiliyeye kontrole git. alet uyduruyo olsa bile bi kontrolden geçmekten ne zarar gelir ki?

  • nolmus yani  (08.07.18 14:56:33)