[]

cayma hakkı - orijinal ambalaj?

koçtaş web sitesinden mobil klima almıştım. normal klima alma şansım yoktu o yüzden özellikle internetten aldım ki işe yaramazsa cayma hakkını kullanarak iade edebileyim. fakat ben evde yokken gelmişler teslimata, eve girmeden kapıda cihazı kutusundan çıkarıp öyle sokmuşlar eve. sonra da pencere kitini kurup çalıştırıp gitmişler. giderken de kutusunu falan götürmüşler hep. sitesinde "iadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır." şeklinde bir ibare var. e şimdi ben iade etmek istesem edemeyecek miyim bunu? üçkağıtçılık değil mi bu?

başına benzer bir durum gelen var mıdır?


 
durumu önce koçtaş'a aktarın yok olmaz illa biz kutulu isteriz yoksa almayız derlerse, ikinci seçenek olarak servise gidip kutusunu istersiniz. biz attık onu yandı bitti kül oldu derlerse ise geriye kalan tek yol tüketici hakem heyeti.


  • jamiro  (08.07.18 00:05:48) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.