Gaziantep / gezelim görelim

Merhaba ey ahali,
Haftasonu bi antep turu yapayım diyorum, 2 gün içinde gezilecek görülecek yerler, mutlaka tadına bakmalısın diyeceğiniz yemekler için tavsiyelerinizi bekliyorum.

Ayrıca Çok pahalı olmayan orta karar otel tavsiyelerinizi bekliyorum, tek erkek kişisi, otelden tek beklentim temiz yatak ve duş imkanı, lüks arayışım yok

otel: sirehan

aklima ilk gelen plan su oldu, dengesiz olmus olabilir.

1. gun
metanette beyran
zekeriya usta'da katmer
zeki inal'da sobiyet (cok cok iyi diyolar, goturdugum kisiler de baya iyi dediler ama ben bi isinamadim)
almaci pazari gulluoglu mihrimah (antep'e 6-7 kez gitmis biri olarak orada yenebileek en guzel sey oldugunu soyleyebilirim.
zeugma muzesi
kuslemeci halil usta'da karisik (salatasi muthis!)
papirus kafe'de dinlenme (cok sakin bir yer)
tutun han'da canli muzik keyf (adamin sesi ahmet kayaya benziyor ve o tarz sarkilar soyluyor,8de basliyodu galiba)

2.gun
kahvaltiyi otelin kahvaltisindan yaparsin, yerel seyler de oluyor. cok yeme
kocak (gitmeyeni dovuyorlar)
imam cagdas'ta lahmacun
tahmis'de menengic kahvesi
culcuoglu'da kebap

kapanis.
  • fakyoras  (07.07.18 17:41:11 ~ 17:46:25)
Hava suan 38 derece orda, biliyorsun degil mi?

  • balpolen  (07.07.18 17:49:26)
@fakyoras eyvallah bakıcam hepsine
@balpolen şort tişört şıpıdık terlik takılsak? Günde 3 kere duş aldık mı tamamdır bence.

  • zikardo  (07.07.18 17:55:31)
E senin icin sorun yoksa benim icin yok.
Fakyorasin yaptigi plan sizin icin guzel. Onun gittigi yerlere gidersiniz. Otel tavsiyesi de guzel. Ben gidince norton otelde kaliyorum, cok da memnunum. Orayi da dusunebilirsiniz.

  • balpolen  (07.07.18 18:31:43)
güneş çarptırmayın kendinizi.

güneş çarpması direkt olarak motoru bozuyor, halsizlik yapıyor ve şiddetli baş ağrısı yapıyor.

yani bir tatili sabote etmek için yeterli tüm olumsuzluklar var.

ayrıca 2 3 günde de anca geçiyor.
  • killerbee  (07.07.18 18:35:52)
Zekeriya katmeri yerine akşam simit fırınında tavsiye ederim. Ama nutellalısı çok ağır cazibesine kapılmayın.

  • curukturpkokusu  (07.07.18 20:54:45)
otel: ibis
mutlaka tadına bakmalısın: araba varsa küsget sanayi bölgesinde kadayıfçı ali usta var, oranın tatlılarını mutlaka dene, hatta karışık yaptır hepsinin tadına bak. cumartesileri bütün gün açık ama pazar günleri öğlene kadar açık. koçak, imam çağdaş fln hikaye kadayıfçı ali'nin yanında (tatlı için diyorum). fiyatlar da çok uygun. katmerci zekeriya'da katmer de ye ama bir porsiyonu iki kişilik oluyor haberin olsun.
mutlaka gör: zeugma. onun dışında merkezde ufak ufak birsürü müze var, ilgini çekenlere gidebilirsin, bir de kale var tabi. bakırcılar çarşısını da gezebilirsin.
son olarak, kadayıfçı ali usta'ya gidersen benim için de bişeyler ye :)
  • pati  (07.07.18 20:57:38)