gerçek mobilya almak istiyorum

Merhaba,

Evime mobilyalar alacağım. Oturma grubu, çalışma/yemek masası, yatak vs.

Lakin ikea gibi mukavvadan ürünler almak istemiyorum. Gerçek mobilya olsun, ağır ve dayanıklı olsun, eskidikçe güzelleşsin istiyorum.

Tavsiye ettiğiniz marka, mağaza ya da internet sitesi var mı?

Teşekkür ederim.

yerine gore 3-4 kat daha fazla para vermek gerekecek eksisi o ama zaten biliyorsundur. mobilya fiyatinda üst sınır yok gibi bir sey.

istanbul'da modoko mobilyacilar sitesinde bunlari yapip satanlar var.
  • robokot  (05.07.18 01:47:10 ~ 01:47:34)
kendi evinde değil de kiracıysan hiç girişme o işlere.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (05.07.18 01:50:52)
KOLEKSIYON'a bak. tuzludur ama masif mobilya satarlar, evdeki masa ve sandalyeler 30 sene once alindi, sikinti yok. koltuklarin 15 senede bir yuzunu degistir devam et. ilk etapta iyi para verirsin ama coluguna cocuguna miras birakirsin.

masif mobilya iyi sarilirsa tasinirken bir bok olmaz. mdf urunler (ikea tarzi) dokulur evet, ne kadar sararsan sar sagi solu oynar, baglanti yerleri esner ve kirilir.
  • cooperr  (05.07.18 01:51:33 ~ 01:55:11)
Yerleşik düzene geçmeden alırsan taşınırken dökülür o mobilyalar

  • gölgede aynı  (05.07.18 01:52:06)
30 sene dayanacak olmasi da dogru ama 30 sene sonra bugunun mobilyasi bildigin dede evi oluyor onu da hesaba katmak lazim. zamana meydan okuyacak, eskidikce guzellesecek ve demode olmayacak mobilya bulmak zor. 30 yillik mobilyayla doseli ama 80ler dizisinin seti gibi bir hava vermeyen bir ev gormedim mesela.

tasinirken de hakiki tuzcuoglu muadili sirketlere normal fiyatin 3-4 katini vermedikce her turlu ufak tefek zarar goruyor. iyi sarmak lazim ok ama saran sen degilsin sonucta, bugun tasinirken 1500 lira verdigin nakliyecinin ozeni ile 5500 lira verdigin nakliyecinin ozeni farkli oluyor.
  • robokot  (05.07.18 02:01:13 ~ 02:03:14)
4.bp.blogspot.com

otuz sene öncenin mobilyası karikatürde :)
ankara'da isen sitelerde mobilyacılar var. istediğini ve fazlasını orada bulabilirsin.
  • tabudeviren  (05.07.18 02:06:18)
ikeanın da masif mobilyaları oluyor verdiğin paraya göre.

  • argent dawn  (05.07.18 09:56:32)
sekiz sene önce oturma grubunu tepe mobilyadan almıştık. en ufak bir deforme durumu yok. muazzam dayanıklı çıktılar.

koltuk grubu buna benziyor
www.tepehome.com.tr
berjerler de bunun derisi
www.tepehome.com.tr

yemek odasını da bedesten adından bir mağazadan almıştık, modoko'da.
yemek odası da bu. sadece sandalyeleri böyle deri değil daha klasik ahşap-kumaş bir model.
www.bedestencountry.com

hepsi muazzam sağlam, en ufak yamuk yaşamadık. tavsiye ederim.

edit: evde ikea ürünler de var. evet kullanışlı ama asla bu kalitede değiller.
  • teritori  (05.07.18 10:54:46 ~ 10:58:19)
ikea'da masif mobilyalar var, onlara bakabilirsiniz. tepe home da masif ağaçtan mobilya yapıyor. sedir mobilya diye bir siteler firması yapıyor.

ama menteşe aynı menteşe, ona yapacak fazla bir şey yok.
  • babilbaligi  (05.07.18 11:14:05)
masif ahsapa tasinirken bir sey olmaz.

crate and barrel'i siddetle tavsiye ederim. Biraz pahali ama.

www.crateandbarrel.com.tr

Ikea'daki masif ahsap mobilyalar cam agaci genelde. Fiyatlari onun icin uygun. Yani fiyatlar agactan agaca degisir.
  • earthsea  (05.07.18 20:15:26)