Bilgisayar/teknoloji kariyerine başlangıç

Nerden başlamalı, nereye yönelmeli?
Direk sql, c++ kursları mı mesela ya da web tasarımı, mobile application tarzı birşeyler mi?
Bunun yanında önerebilceğeniz bir online uzaktan eğitim kursu var mı bunlarla ilgili?
Teşekkürler

Baba önce bir ne yapmak istediğine karar ver.
yazılım mı yazılımsa Web mi software mi mobil mi
Değilse Network mü nedir yani ne yapmak istiyorsun ne mutlu ediyor seni? Bunlar birbirinden farklı şeyler önce c++ başla sonra web dillerine geç falan değil yani. Yazılım olduğunu düşünüyorum yazdıklarından.
Neyi seçersen seç ben çok faydalı olacağını düşünüyorum önce bir cs50 izle.

teachyourselfcs.com
Bir de buna bak.
  • Giovanni Pipitto  (04.07.18 23:38:38)
python ile başla, gerisi gelir zaten

  • technicalte  (05.07.18 00:02:31)
bilişim sektörü çok geniş bir alan. anladığım kadarıyla yazılım geliştirme üzerine odaklanmak istiyorsunuz. ilk başta veri yapıları ve algoritmalar dersiyle başlayıp yazılım geliştirme mantığını kavramanız daha sağlıklı olur. en basiti yine web tasarımı ile başlamak olur diye düşünüyorum. html, css, asp dillerini öğrenebilirsiniz. bu dillere aşina olduktan sonra php'ye ve asp.net'e geçebilirsiniz. nesne tabanlı programlama dediğimiz, bilgisayar programları için de c# güzel bir başlangıç olur. python da güzel bir yeni nesil alternatif. mobil programlama'da android için java/kotlin, ios için (mac bilgisayar şart) c++/swift öğrenmek gerekiyor. ayrıca kurumsal firmaların kurumsal kaynak planlaması (erp) yazılımları da mevcut, sap gibi. bu alanda da sap ya da farklı bir firmanın ürününün (axapta gibi) modül danışmanlığı işlerine girilebilir.

yazılım geliştirmede online eğitim için youtube ve udemy'de güzel dersler oluyor.
  • pseudologia fantastica  (05.07.18 00:16:34 ~ 00:17:13)