[]

ingilizce

burada ne diyor?

The officers forced a passage through the crowd.


burada by kelimesini nasıl çevirirsiniz?

but by nine o2clock the wind stopped blowing


as burada iken anlamı katıyor değil mi?

my heard beat fast as i slowly walked along the dark passage.

 
Polisler (memurlar) kalabalığın arasından (zorlayarak) bir geçiş açtılar.

Saat 9 olduğunda/9'a kadar

ben yavaşça "yürürken" evet.
  • kobuzchu kiz  (04.07.18 12:48:07) 
ilk cümlede geçit açtılar anlamını nasıl buldun? force sadece zorlamak değil mi?


  • nick bulamadim  (04.07.18 12:52:22) 
"force a passage"? direkt sözcük var işte orada :)


  • kobuzchu kiz  (04.07.18 12:57:43) 
force a passage: güç kullanarak/zorla bir geçit açmak. burada polis yetkisini kullanarak kalabalığı sağa sola ittirmiş işte. dümdüz çevirirsek zaten "geçit zorladılar" gibi oluyor.


  • necron  (04.07.18 15:52:37) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.