Starbucks ve badem sütü

Starbucks kahveyi badem sütüyle de hazırlayabiliyordu ve ben de hep öyle içiyordum. Ama son 2 aydır falan badem sütü bulunmuyor. Ne zaman sorsam "yok" diyorlar ve gelip gelmeyeceğiyle ilgili bilgileri de yok. Sadece soya sütü var. FB'den mesaj da attım firmaya, "tekrar sağlayabilmek için çalışmalarımız devam ediyor" dediler ama üzerinden neredeyse 1,5 ay geçti, durum hala aynı.

Bilgisi olan var mı bu konuyla ilgili? Komple kaldırdılar mı yoksa badem sütünü menüden?

hocam ben de sordum sağlık nedenli sorunlar var getirtemiyoruz dedi barista.

  • fucking colombian  (03.07.18 14:09:23)
maliyettendir

  • cedex  (03.07.18 14:51:16)
Nedeni basit,normal inek sutunun 1 litresini 3 liraya alirken badem sutunun fiyati 20kusur lira.dogal olarak maliyetten dolayi getirmiyorlar artik.

  • astrid  (03.07.18 15:23:56)
aylar once bi arastirma cikmisti badem sutu erkekler icin zararli diye. cinsel hormonlara mi ne etki ediyormus. ondan olabilir.

  • mayeskuel  (03.07.18 15:54:24)
Maliyetinden olsa bütün Starbucks'larda varken birden bire bitmez. Türkiyede Starbucks'ların hepsi franchise şeklinde veriliyor. Çoktan çıkarırlardı maliyeti çok yüksek olsa.

  • noluyo yaa  (03.07.18 15:57:30)
@mayeskuel badem sütü değil de soya sütü olmasın o östrojen içeriğinden dolayı?

  • Thredith  (03.07.18 16:04:31)
@astrid inek sütüyle karşılaştırıldığında badem sütü hep öyleydi zaten. şimdi de alpro'nun soya sütünü kullanıyorlar ki onun da maliyeti euro'nun şimdiki kuruyla bademden farklı değildir. badem sütü ayrıca starbucks'ın kendi ürettiği bir süttü sanırım. alpro falan değildi yani. dolayısıyla maliyeti çok daha düşük olabilir soyadan.

  • Thredith  (03.07.18 16:07:53)
@maleficent çevresel kaygılar olsa, sanırım önce inek sütünü keserlerdi komple :)

www.instagram.com
  • Thredith  (03.07.18 16:10:58)
Badem sütünün tiroid bezi üstünde alerjik reaksiyon etkisi var ama bunu düşünerek kullanmayacaklarını sanmıyorum, öyle olsa soya sütü kullanmazlardı. Belki maliyeti nedeniyle kullanmıyorlardır diyecektim ama baktım soya sütü de ucuz değilmiş.

  • angelus  (03.07.18 16:13:26 ~ 16:16:14)