9-18 yerine 8-18 saatlerinde çalışmak

Yıllardır hep 8-17 9-18 çalıştım yani 9 saat. 8deki işe geç kalmalarla 8.30 gidip 16.45 gibi çkmalarla aaslında 8 saate yakın oluyor.

Şu an 9-18 . Üstte de dediğim gib 9.30 - 17.45 filan aslında.

Bİr yerden teklif geldi. 8 -18 çalışıyor ama daha sevebileceğim teknolojileri kullanıyor (spring boot angular mongo).

Sırf bu 1saat fazla olayı beni geriyor. Resmi olarak olması hoşuma gitmiyor. Zaten mesaiye kalmam gerekiyorsa kalıyorum ya da evdfen çalışıyorum.

Zamanla 1 saat fazlaya alışırım ama sıcak bakamıyorum işte.

Soru şu, sizin nasıl?

Mesai durumunu sorgula. Eğer bu 1 saat standart mesaiyi, personeli mesaiye bırakmamak için ayarladılar ise ve gerçekten 18:00 sonrası mesai yok ise düşünmeden geç derim. Mesai yine var ise maaşa ve diğer haklara bak ve değer dersen yürü derim.

  • sbryldrm  (03.07.18 11:59:04)
günde 8 saat iş yerinde oluyorum.
7-15 15-23 23-7 şeklinde vardiyalarla

  • basond  (03.07.18 11:59:56)
9-18, 10-19. çok önemli bi sebep olmadıkça öyle bi yerde çalışmam ve senin sebebin bence önemsiz.

  • tepedeki psychedelic adam  (03.07.18 12:00:16)
8-18 ise 1 saati yemek arasıdır onun ve haftasonu çalışmıyorlardır. En azından ben bu şekilde çalışıyorum ve iş hukuku olarak böyle olması gerekiyor haftalık 45 saat hesabına göre.

  • desdenova34  (03.07.18 12:03:43)
Resmi olarak 8-17 benim. Ama bizde saatlere mutlaka uyacaksınız diye bir zorlama yok. Kafama göre 10'da gelip 4'te de çıkabiliyorum.. Aynı şekilde işimin yoğun olduğu dönemlerde 11-12'lere kadar çalıştığım da olmuştur.

İş hayatına ilk başladığım yıllarda haftanın 6 günü 8-19 çalıştım 1 sene kadar. Zaten işin kendisi çok boktandı, birde saatler böyle olunca, işkence gibiydi.
  • battal gemalmaz  (03.07.18 12:09:04)
yazılımcıyım bende. 8:30 - 17:30 benim mesaim, 9 saat oluyor yani. daha önceki işim de 8 saat kalıyordum ama yol çok uzun sürüyordu ve metrobüs+metro ile gidip geliyordum, burada şirkette bulunduğum süre 1 saat fazla ama yolum 30-40 dk daha az sürüyor ve servisle gidip geliyorum.

yani eve uzaklığı da önemli bence. evden çıkış ve giriş saatleri arasındaki farkı hesaplayınca benimki hemen hemen aynı saate geldiği için değiştirmiştim(tabi tek etken bu değil). hemde daha seveceğin teknolojiler kullanılıyomuş. sektörde yeni trend teknolojilerde çalışmış da olacaksın ayrıca.
  • contavolta  (03.07.18 12:10:14)