Döküm Tava

1. Hakikaten gerekli mi?
2. Bununla evde Adana kebap yapabilir miyim? (Mangal yerini tutuyor mu yani?)
3. Hangisini tavsiye edersiniz?
4. Teşekkürler

1. Mutfakta kahve makinasıyla birlikte tek değer verdiğim eşya.
2. Mangalın yerini tutmaz tabii ki. Ama mangalı saymazsak ateş üzerinde et pişirmek için tek yöntem bence.
3. Çok fark olduğunu sanmıyorum. Emaye kaplı demir bu sonuçta. Kalınlığına göre fiyat değişebilir de Hecha gibi markalar abartılı pahalı gibi geliyor bana yoksa şüphen mi var?
  • otonomo  (02.07.18 18:43:02 ~ 18:43:27)
1.Olsa fena olmaz.Biraz zevk işi.
2.Yaparsınız ama iyi duman çıkartır.Yağlı olması sebebiyle.(tutmaz.Ama etin türüne göre lezzeti farklılık gösterir.)
3.2-3 senedir lava marka kullanıyorum.memnunum.
4.Rica ederim.
  • astral seyahat icin erken rezervasyon  (02.07.18 18:47:29)
1. Hayır

2. Hayır

3. Hard titanium tava

4. rica ederim.
  • giovanne  (02.07.18 19:34:01)
1. Hayır
2. Hayır
3. Le Creuset'ten daha iyisini bulamazsın ama pahalı.
  • bos gezenin bos ustasi  (02.07.18 19:42:57)
1- hiç mi hiç değil. moda oldu. bazı yemekler için şart sayılabilir ama o yemekleri senede kaç defa yapıyorsun? mesela et, kasaptan dandik lezzetsiz kuru bir et aldıktan sonra döküm tavan olsa da bi şey fark etmez. kaldı ki iyi et de bulmak çok zor ve iyi olanlar da fena pahalı.

2- imkanı yok yanından geçmez.

3- bilmiyorum bi fikrim yok.

4- wot?
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (02.07.18 21:09:55 ~ 21:10:24)
1-hayır
2-hayır, çünkü yapışıyor ve kebap dağılıyor, parça etler daha uygun.
3-kaplamasız saf demir olanlar var, onlarla yapınca yemeğe demir de geçiyor, daha faydalı oluyor, onları düşünebilirsiniz
4-rica ederiz
  • gezegen olan pluton  (02.07.18 21:40:02 ~ 21:42:24)
ev içinde kullanmaya uygun değil. Eti gür ateşte mühür yapmalısın iyi pişirmek için. O da tavayı epey ısıtman demek. Bu da evin içinin dumanla kaplanması demek. Ben yazın balkonda yapıyorum o yüzden. Lezzetine gelecek olursak bence çok daha lezzetli ama mangal başka bir olay ama şu da var bu mangaldan çok daha sağlıklı. Burda angelus'un tavsiyesiyle lava almıştım. İyiki almışım diyorum. Çünkü teflonda eti asla bu lezzette pişiremem.

  • for day to break  (02.07.18 21:47:34 ~ 21:48:38)
2- Hayir. Alakasi olmaz.

  • stavro  (02.07.18 23:10:17)