[]

Devletin Ele Geçirdiği Silahlara Ne Yapılıyor

Merhaba. Devlet babanın suçlulardan ele geçirdiği silahlara ne yapılıyor? Cinayet, soygun sonucunda suçludan ele geçirilen silahlar yada gebertilen teröristlerin silahları? Tam olarak bu süreç nasıl işliyor? Bu silahların akıbeti nedir? Muhtemelen devlet tarafından kullanıma sokuluyordur ama zamanı ve şekli?
 
@tomcruise ahhahahahaha, entri nick uyumunda mükkemmel örnek.

Keleş, bixi, kanas vs tarzı silahlar Tsk envanterine giriyor. Ruhsatsız ele geçen tabancalar ise bildiğim kadarıyla vatandaşlara satılıyor.
  • gulbatur birinci sahbatur sondan geliyor  (02.07.18 17:49:19) 
'zoralım silah' statüsüne alınır.


  • oguz altun  (02.07.18 17:49:50) 
@tomcruise devlet baba satacaksa almaya hazırım :))

şaka bir yana askerde keleş kullandım. seri numarası 67H2011. 1967 yapımı yani. Arkadaşlarla muhabbeti geçince işkilleniyorduk, pkklı şerefsizlerden ele geçirilmiş silahlar olabileceği için. Tabancalara ruhsat çıkarılması uzun mesele.. Muhtemelen açık arttırmayla satılıyordur ama bunun takibi filan gerekiyordur.
  • silah taciri  (02.07.18 17:54:09) 
Tabancalar için asker ve polis personelin satın alma işlemleri var, biraz tuhaf ama hatırladığım kadarıyla bir para yatırıyorlar ve tesadüfen ne denk gelirse onu alıyorlardı. Tabi ki çok ucuza.


  • John Bloor  (03.07.18 11:01:14) 
Tsk envanterine giriyor fakat şöyle ironik bir durum var, benim askerdeki silahım AK47'ydi, bu silah Rusya'dan satın alınmadığına göre kuvvetle muhtemelen bir Pkk çatışmasında ele geçirildi ve o silahla muhtemelen pek çok asker öldürüldü. Şimdi bu silah alınıyor, sonra üstünde yaptıkları tek şey namluyu değiştirmek oluyor, belki onu bile yapmadan oradan alıp bana veriyorlar, çok ilginç bir durum bu.


  • angelus  (03.07.18 11:14:26) 
Turkiye'de ne oluyor bilmuyorum da mesela USA ele geceridiklerini depoluyor, lazim oldugunda demokrasi getirmek istedigi ulkelerdeki cesitli orgutlere dagitiyor. Atiyorum Nikaragua.

Ve Entry nick uyumu:)
  • stavro  (03.07.18 11:41:02 ~ 11:41:41) 
Aynen öyle bir şeyler vardı tam hatırlayamadım ben de, aklımda namlu değişimi diye kalmış.


  • angelus  (03.07.18 19:10:19) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.