[]

Mide problemi

merhaba, direkt olarak konuya gireceğim yaklaşık bir iki yıldır süren bir mide problemim var fakat bir türlü vakit ayırıp doktora gitmedim. günde yaklaşık 5-6 bardak nescafe içtiğim zamanlar çok oluyor. ayrıca yaz aylarında bunun yanına bir de 2-3 meyveli soda geliyor. aynı zamanda alkol kullanımı da mevcut. şu sıralar fark ettim artık her sabah mide bulantısı ile uyanıyorum ve iştahım kesildi. yani artık ağzıma su alınca bile mide bulantısı yaşamaya başladım fakat çok nadir oluyor bu. ayrıca yemek yemek için yemek yiyiyorum sadece yani bir iki kaşık bir şey yesem direkt kapanıyor iştahım daha fazla yiyemiyorum.

sürekli bir mide bulantısı mevcut ve midemin üzerinde bir ağrı, yukarı taraflara doğru. sizce daha fazla yaşar mıyım? yoksa gidici miyim mide konusunda? :)

hangi doktora gitmem gerekiyor, o bölümlerini tam bilmiyorum mide için ne diyorlar falan.

teşekkürler.

 
Doktorum, sana hiç geçici çözümler önermeyeceğim cunku belli ki onlara da alışıp daha büyük bir probleme kdr öteleyeceksin. Acil doktora git. Endoskobi dahi gerekebilir. Baya üzerine gitmissin. Muhtemelen hafif bir porblem vardi ama suan ülser eklendi uzerine. Bu gidişle h.pilori bile olursun. Eradikasyonu cok zordur.


  • mobydick  (01.07.18 15:16:23) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.