Kuyu sondaj

Yazlığa kuyu sondaj yaptırdık 205 metre sondaj vuruldu motor takıldı falan, Depoya 2-3 dakika su basıyor ondan sonra 20-25 dk civarı susuz çalışmaya alıyor sistem kendisini böyle devam ederse depomuz hiç dolmayacak 26 ton kapasiteli depomuz var. Sorun ne olabilir 20dk susuz çalışma moduna alıp 2 dakika civarı su basıyor depoya

Su bitiyor olabilir, 20-25dakika sonra tekrar su akıyor mu? Muhtemelen yeterli su yok uzun süre biriken su 2dakikada çekiliyor sonra tekrarmuzın süre belleyip biraz su birikmesi gerekecek gibi

  • biarkadastanduydum  (30.06.18 20:00:23)
Hocam susuz çalıştırması sıkıntı. Motoru yakmayasanız aşırı ısınmadan.

  • atar ramazan  (30.06.18 23:19:53)
Sorun uzun cevabı ise tamamen su azlığı ile alakalı. Yerin alt katmanlarında su hatları oluyor. Mikro düzeyde dereler gibi düşünün. Bunlar bir noktada birikiyor ve siz buradaki suyu çekiyorsunuz sondajla. Zaten 205 mt de su çıktıysa suyu baya az olan bir bölgedesiniz. Olay tamamen suyun sizin 2 dk da çekebileceğiniz suyun ancak 20 dk da birikmesi ile alakalı. Bahçesinde 8 mt yüzeysel kuyusu olan tecrübeli biri olarak konuşuyorum :) benim de başıma gelmişti.

  • atar ramazan  (30.06.18 23:25:03)