Anne kedinin tuvalet sorunu

Bodrum katımızda kedi doğurmuştu şu an 2 haftalık yavruları var. 2 gündür en üst kata tuvaletini yapıyormuş daha önce hiç apartmana yapmazdı. Ben bodrum katına kum kabı ve temiz kum koydum şimdi hemen öğrenir değil mi? Ne yapmamız gerekiyor pislememesi için? Sürekli yavruları atmaya çalıştıkları için kedi ve yavrular için sorunsuz bir ortam yaratmak istiyoruz ki güvenle birkaç hafta daha emsinler.üstelik bu kedi biz taşınmadan önce 8-9 defa daha doğurmuş ama kediye aç kalmasın diye mama filan verdiğimiz için sanki biz doğurtmuşuz gibi ortam oluşup sürekli bizi arıyorlar. Artık ben de sıkıldım bu durumdan kedi hanıma toplum içine pislememesi gerektiğini nasıl öğreticez biz? Tuvaletini yaptığı yere kum koydurtmuyorlar o yüzden bodrum katına alıştırmak istiyoruz. Yardımlarınızın teşekkürü olarak yavruların capsini koyuyorum :d

Kakasından kuma koyun biraz

  • whatyougetiswhatyoudid  (30.06.18 11:25:20)
Yavrularından uzaklaşmak istemiyor.
Eğer kumu çok yakın ve zemine koyarsanız da yavruların kumu yeme, boğulma riski var.
Bodruma tuvaletini koyup, yanına su mama olabilir
yavrular ve anne için rahat yatağı da çok yakınına koymamak gerekiyor ki küçükler kuma ulaşamasın ve anne tuvalet dışında da o yere gidebilecek sebepler bulsun.
Ama yakın da olmaları gerekior.
Tuvalet mama vs gibi şeyleri bir palet gibi zeminden biraz yüksek ama bebekleri görür bir yere konulabilir
  • sadegazoz  (30.06.18 11:34:30)
@sadegazoz yavrular henüz kutudan çıkamıyor; kum kabını da 2 kol mesafesinde uzağa koydum bu şekilde olur değil mi?

  • neferkitty  (30.06.18 11:39:46)