[]

schengen vizesi hakkında

kurban bayramında ilk defa tur ile avrupaya gideceğim. iki tane sorum var. ilk sorum şuan öğrenciyim ve aynı zamanda part-time bir işyerinde çalışıyorum. öğrenciliğim ile ilgili şöyle bir durum var. seyahat tarihinde öğrenciliğim bitmiş oluyor ama şuan yaz okuluna kaldığım için öğrenci statüsündeyim. sizce başvurumu öğrenci olarak turist vizesi şeklinde mi yapayım yoksa sgk'lı çalışan olarak turist vizesi olarak? ikincisi sorum ise tur almanyadan başlıyor fakat en çok kalınan ülke fransa. schengen için ilk gidilen ülkeden başvuru yapılması gerektiğini biliyorum fakat en çok kalınan ülke belirli ise o ülkeden yapılmasının gerektiği hakkında da bir bilgi okudum. hangisi doğru? ben almanyayı schengen'e çıkış ülkem yapmak istediğim için almanyadan sürekli schengen alıp gerekirse gitmek istediğim diğer ülkelere tren veya otobüsle geçmeyi planladığım için almanyadan almak istiyorum. nasıl yapayım sizce almanyadan mı yoksa fransadan mı schengen alayım?

.


 
Fransa'dan alın daha kolay olur. Ben de öğrenciyken 8 günlük bir gezi göstermiştim. 3 gün Paris 2 gün Lille, 1 gün Brüksel 2 gün Amsterdam şeklinde. 20 günlük verdiler, sonra ben de rotayı ta Sırbistan'a kadar uzattım. Öğrenci ve sponsorlu başvurun ama yarı zamanlı çalıştığınızı da mümkünse gösterin derim. Geri dönmek için ne kadar sebep, o kadar iyi. Uzmanı değilim bu arada.


  • taktikmaktikyokbambambam  (29.06.18 23:46:44) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.