[]

Danışmanlık işlerinde ne kadar vergi, prim vs. ödüyoruz?

Aylık örneğin 10 bin TL danışmanlık kazancı elde etmek isteyen birinin böyle bir net kazanç için eline geçmesi gereken aylık para miktarı ne kadar olmalıdır? Vergi, prim vs. ne kadar masrafı olur?
 
Tek başına çalışacaksan ve küçük bir ofise kira ödeyeceksen en az 15.000₺'lik (KDV Dahil) fatura kesmen gerekecektir. 1 Kişi çalıştıracaksan, 20.000₺.


  • malheiros  (28.06.18 23:57:55) 
hesabına yatacak olan para tutar+kdv bir kere. burada kov oranı %18.

kalandan yıllık 120.000 lira için ne kadar olması lazım hesaplayabilirsin. konumuz gelir vergisi hesaplama.170.000 lira +kdv kazanç elde edersen sana 120.000 lirası kalıyor.

bu da yaklaşık 200.000 lira toplam hesaba giren para demek.yani hesabına giren her iki liradan birini devlet alacak.

tabi giderin olmadığını var sayıyorum. benim ciddi bir giderim olmuyor zira...
  • babilbaligi  (29.06.18 02:07:52) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.