Patronus Büyüsü

The Patronus Charm olarak da bilinen, Ruh Emicileri kovan büyüden bahsediyorum.
Patronus büyünüzün oluşturduğu gümüşi sisin hangi hayvan formunda görünmesini isterdiniz? Ben unicorn olsun isterdim.

Şunu da hatırlayın:
"Hiçbir iki insanın büyüsü aynı hayvanı üretmiyor" diyordu Lupin. Sonra gerçi gördük ki, Snape'in büyüsü Lily'nin ölümünden sonra dişi geyiğe(doe) dönüşüyor.

Bal porsuğu. Mirket de olabilir.

  • rahip janick  (28.06.18 19:20:56)
Lupin öyle bir şey demiyor yalnız kitapta :/
Ayrıca Tonks’unki de Lupin’inkine benzemişti.

Ben sanırım kırlangıç ya da flamingo olsun isterdim :D
  • helena  (28.06.18 19:30:18)
zürafa olsun benimki. çünkü kısa boyluyum,ters köşe yapmış olurum :)

  • denef  (28.06.18 19:41:35)
Penguen ya da ördek olsun isterim.

  • Amaranta ursula  (28.06.18 19:49:40)
@helena, evet diyor:

Harry had a sudden vision of himself crouching behind a Hagrid-sized figure holding a large club. Professor Lupin continued, ‘The Patronus is a kind of positive force, a projection of the very things that the Dementor feeds upon – hope, happiness, the desire to survive – but it cannot feel despair, as real humans can, so the Dementors can’t hurt it. But I must warn you, Harry, that the Charm might be too advanced for you. Many qualified wizards have difficulty with it.’

‘What does a Patronus look like?’ said Harry curiously.
‘Each one is unique to the wizard who conjures it.’
‘And how do you conjure it?’
‘With an incantation, which will work only if you are concentrating, with all your might, on a single, very happy memory.’ Harry cast about for a happy memory.

Her büyücünün patronus büyüsü kendisine özgü. Umbridge ve McGonagall da kedi üretiyorlar ama aynı kedi olmuyor sonuçta. McGonagall'ın büyüsü tekir üretiyordu mesela ama Umbridge İran kedisi üretiyordu.
  • konusma ben konusuyorum daha bitirmedim  (28.06.18 19:54:19 ~ 19:55:12)
çıngıraklı yılan.

  • nice tnetennba  (28.06.18 20:22:46)
bunun resmi pottermore sitesinde testi var. çözünce benimki siyah-beyaz kedi çıkmıştı.

  • pitjantjatjara  (28.06.18 20:32:42)
Kelebek

  • nickimin hakkini veremedim  (28.06.18 20:44:52)
kırmızı panda

  • dilemma of subscribtionability  (28.06.18 21:07:34)
kedi. norveç orman ya da iricene erkek sokak tekiri olabilir.

  • yuto  (28.06.18 21:39:15)
ejderha ya da anka olmak isterdim fakat olağanüstü bir kişilik olmadığımdan çok da olası olmazdı. o yüzden tercihimi arı kuşundan yana kullanıyorum.

  • evde liyakat kalmamis  (28.06.18 21:46:58)
en sevdiğim hayvan ayı.Bi hayvan olsam boz ayı olmak isterdim. Patronusumun da bir boz ayı olmasını isterdim herhalde. Ayı <3

  • nundu  (28.06.18 22:18:26)
@konusma ben konusuyorum

Evet herkesin kendine özgü de türkçe olarak yazdığın kısım sanki “kimseninki asla aynı olamaz” gibi bir hava uyandırdı ondan şeyettim :)
  • helena  (28.06.18 22:26:55)
arkadaşlar araya girmek istemezdim ama:"wake up you need you need to make money!"
youtu.be

edit: hehe :)
  • güneyli çocuk  (28.06.18 22:29:59 ~ 22:42:15)
güneyli çocuk, seninki kesinlikle "Niffler" olurdu :)
www.youtube.com

  • konusma ben konusuyorum daha bitirmedim  (28.06.18 22:35:10)
Aslan olmalıydı. Sinirlendiğimde istem dışı bir ses çıkarıyorum, aynı sesi sebepsiz yere ıslanınca (ani bastıran yağmur vb) da çıkardığımı farkettim. Ses aslanların çıkardığı kükreme sese benziyor. Bende bir sıkıntı var ya :(

  • Tears of Devil  (28.06.18 22:36:02)
Pottermore’a göre sparrow ya da öyle bir ufak kuştu benimki :/ ben seçsem tembel hayvan falan olurdu kesin.

  • kobuzchu kiz  (29.06.18 00:09:52 ~ 09:51:21)