Hiç takım tutmamış biri hangi takımı tutsun?

24 yaşında, erkek, futbolla hiç ilgisi yok, sanat manat belgesel vs ile ilgilenmiş hep. Ama dünya kupasını arkadaşlarıyla izleyince futbola ilgisi başlamış. Türkiye'den bir takım tutmak istiyor ama bilemiyor hangisi. Ben cevap veremedim kendisine, ileride kızmasın diye bula bula bunu mu tavsiye ettin bana diye. Sizce hangi takımı ve neden tutsun? Derdini mikeyimciler yazmasın.

Beşiktaş

  • oekuklu  (28.06.18 15:09:23)
@oekuklu, sebebini de yaz ama. Neden beşiktaş?

  • gulbatur birinci sahbatur sondan geliyor  (28.06.18 15:09:55)
Fenerbahçe. Elit bir kulüp.

  • dissendium  (28.06.18 15:10:46)
Sebebi, futbolda takım olarak iyi bir ruha sahip çünkü. Özellikle fikret orman geldikten sonra bir şeyler değişti. Ayrıca öteki kulüplere nazaran daha fazla kötü gün yaşadığı için ilk kötü sezonda çekip giden taraftarlar bir nebze daha az. En yakın yerden tiner alarak beşiktaşa bulaşmasını tavsiye ediyorum bu yüzden :)

  • oekuklu  (28.06.18 15:12:07)
renklere yatkınlığına göre de karar verebilir.

3 büyükler olarak hepsi kendince büyük ve başarılı kulüpler.

şampiyonluk sayısı ve yurtdışı başarısı dersek galatasaray deriz ama karşısına renkleri koysun, stadyumlarını izlesin mesela tribün atmosferine baksın.

çok kararsız kalırsa kura çeksin.
  • eeb  (28.06.18 15:13:03)
3 buyuk takimdan mi olmasi gerekiyor illa? Alt lig takimlarina bakin, cok daha zevkli.

Adana Demirspor

cunku

www.milliyet.com.tr
haber.sol.org.tr

ya da Eskisehirspor 1-Sehir guzel, medeni 2-Kendi bandolari var, stadda bando muzik yapiyor

Adanali da, Eskisehirli de degilim
  • orange coffee  (28.06.18 15:15:30 ~ 15:17:40)
dünya kupasının bildiğimiz futbolla çok ilgisi yoktur ama ya. tamam spor aynı spor da hisler, düşünceler, atmosfer bambaşka olur. dünya kupası'yla futbolu seven bir adamın süper lig'deki maçları izleyince intihar etmesi, "ben neye bulaştım" deyip depresyona girmesi olası.

illa izleyecekse bence premier lig (ingiltere) yahut bundesliga (almanya) falan izlesin. sanatla, belgeselle ilgilenmiş biriyse iyi kötü vizyon sahibidir, yabancı kültürlere merakı vardır diye düşünüyorum, haliyle yurtdışında bir takıma bağlılık duyması da çok absürt veya zor olmaz.

türkiye'de istikrarlı olarak düzgün yönetilen veya futboluyla keyif veren takım yok denebilir. doğduğumda elime futbol topu vermişler; yalnızca futbol değil genel olarak spor aşığı bir adamım, özel bir durum olmadığı sürece oturup türkiye ligi maçı izlemiyorum ben. rezillik çünkü. ya estonya'da da maçlar çok kötü ama adamlar yeteneksiz, kapasiteleri belli. bizde milyon dolarlar alıp adamlık taslayan, buna rağmen gtü göbeği salan, profesyonellikten nasibini almamış, tek haneli iq'yla top oynayan adamlar dolu.

illa türkiye'den istiyorsa aklıma takım ismi gelmiyor açıkçası, bence sezon başlayınca oturup izlesin izleyebildiği kadar. hangisine ısınırsa. desteklenecek takım öyle "bunu destekleyeyim" diye seçilmez ki.
  • der meister  (28.06.18 15:15:58)
Şehrinin takımını tutabilir. Ankaralıysa İmalat-ı Harbiye mesela.

  • battal gemalmaz  (28.06.18 15:18:35)
Beşiktaşı tutmasın yazık, Beşiktaşlıyım nerde haksızlık varsa bize yapılıyor en basiti iptal edilmeyen fb bjk maçı. Arsız yüzsüz biriyse feneri ya da galatasarayı tutsun.

  • Boris  (28.06.18 15:19:01)
bursaspor

  • naksidil  (28.06.18 15:20:09)
memleketinin takımını tutsun.

  • Apocalypse  (28.06.18 15:28:12)
Tutmasın.

  • i m cool with that  (28.06.18 15:29:59)
Kimse bunlara bakmaz ama kulüplerin tarihlerine kuruluş nedenlerine ve tarih ile ilgili önemli konulara baksın, gönlü neye yakınsa onu seçsin :) şampiyonlar da değişir.

  • sbryldrm  (28.06.18 15:32:41)
goztepe'yi tutsun.

bir kere uc buyukler denilen sey cok sikici. goztepe'li olursa onlarin arasindaki sacma sapan muhabbetlere de bulasmamis olur.

sonra yukselen deger.

mac izlemeye izmir'e gider, hem tatil hem spor. mis.

muhtemelen digger gozgozlulerle cok hizli kaynasir.
  • jimicik  (28.06.18 15:34:31)
altınordu.

altyapıdan futbolcu ve daha da önemlisi insan yetiştirmekte avrupa standartlarında olan güzide bir kulüp. türk gencine olan güvenleri sayesinde, bünyelerinde yabancı oyuncu da bulundurmuyorlar.

pırıl pırıl bir kulüp.
  • avianthem  (28.06.18 15:35:45)
Bi takımı tutmasın, siktir etsin direkt.

  • noluyo yaa  (28.06.18 15:38:06)
göztepe

*çünkü izmirin dağlarında futbol sadece futbol değildir..
  • redeath  (28.06.18 15:50:28)
takim tutmasin, oyunun kendisini sevsin...gerci futbolun sevilcek pek bir seyi yok ama olsun..

daha guzeli icin (bkz: basketbol)
  • AlsterWasser  (28.06.18 16:06:36)
Altınordu. Sebebi yazılmış.

  • taktikmaktikyokbambambam  (28.06.18 18:12:25)
semt takımı tutsun. semtte maç öncesi ve sonrası atmosfer yaşamak ve yürüyerek stada gidebilmek maç izlemekten bin kat daha eğlenceli. bu sebeple beşiktaş veya fenerbahçe derim.

not: beşiktaş
  • awlmi  (28.06.18 18:14:54)
Şehrinin/memleketinin takımı.

"Stadında maçını izleyemediğin takım senin değildir."
  • 038576  (28.06.18 19:22:42)