SSD Kablosu

Merhaba

2.5 inç SSDyi USB üzerinden bağlamak için hangi kabloyu önerirsiniz?

Bir tane Frisby HDD kutusu aldım. Düzgün çalışıyor lakin 1 saat boyunca eger SSDye ulaşılmazsa komple kendini uykuya alıyor ve bir daha bağlantı kurmuyor. Tak çıkar yapmak lazım ki çok anlamsız oluyor.

Kablo ya da frsby dışında hdd kutusu tavsiye ederseniz sevinirim.

Saygılar

bence o uyku modu usb ayarlarınızla ilgili. ama cihaz ssd olduğu için bunu fark ediyorsuuz. yazıcı mouse klavey vs olunca çalışma mantığı farklı olacağı için o uyku modundan çıkma kısmı sorunsuz oluyortdur. siz usb sleep ayarlarına bakın önce.

  • i dont know i dont care  (28.06.18 04:08:44)
teşekkürler.

yalnız WD external hard drive (bu bildiginiz external hard drive) günlerce sorunsuz çalışıyor. bilgisayarı uyut kaldırdan sonra bile çalışmaya düzgün devam ediyor.

lakin bu frsiby kutusunun çipinde bir sorun var sanırım. komple windowsun explor'ini unresponsive ediyor eğer force eject yapmazsam.

hatta aynı ssdyi caddy'e koyup usb ile bağlıyorum gene düzgün çalışıyor. yani frisbynin bu kendii deaktive etmesi sanırım chip kaynaklı.

mac os xde de aynisini aypıyor.
  • Mehmet Ersoz  (28.06.18 07:59:22)
doğru yaklaşım.

  • i dont know i dont care  (02.07.18 17:18:07)