[]

Macos Safari Tarayici (Adres Tahmin Edememesi)

Eskiden chorme kullanirdim ve tarayici gercekten zekiydi. atiyorum "m" harfine bastigim zaman o harfle baslayan ve surekli olarak girdigim siteyi slaaaks diye tamamlardi.

Safari ise cidden salak bu konularda. adresin ilk 3 harfini yazmama ragmen ya cok gec getiriyor (ki o zamana kadar ben yazmis oluyorum) ya da cok alakasiz son gunlerde oylesine 1 kere girdigim bir adresi getiriyor.

Var midir bunun bir formulu?

 
eskiden beri olan bir şey 4 yıl önceki "temizlik" önerisi:

discussions.apple.com

çözüm: macos'ta da chrome var :)
  • 507  (27.06.18 13:33:38) 
eyvallah hocam.
chorme cok batarya somuruyor diye safari'ye gecmistim de chrome yollari gorundu gibi tekrar.

  • brkylmz  (27.06.18 15:44:36) 
bi de Firefox'a bak. son çıkan sürümü chrome'dan bile hızlı diye reklamları dönüyordu ama ben kronik kromcu olduğumdan denemedim.


  • 507  (27.06.18 18:50:02) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.