[]

alien hakkında bilgisi olanlara bazı sorularım var.

prometheus ve alien covenant'ın ilk alien filmlerinin öncesinde geçtiğini biliyorum. benim merak ettiğim şey ilk alien filminde ekibin bulduğu içerisinde binlerce alien yumurtası bulunan engineer gemisinin alien covenant veya prometheus ile direkt bir bağlantısı var mı? yoksa ilk alien(1979) ekibi şans eseri mi buldu o gemiyi? bir de o gemi kimin gemisi?
yani özetle alien covenant ve alien (1979) arasındaki bağlantıları öğrenmek istiyorum. 
Prometheus ve Alien Covenant filmlerinde gördüğün gemi, ilk Alien filmindeki gemi. Hani Alien filminde sinyal duyup gezegene iniyorlardı ya, o sinyali bunlar göndermişti buraya gelmeyin diye. Gemi de Mühendislerin gemisi işte.


  • angelus  (24.06.18 18:47:59) 
Prometheus tam bir prequel değil. En azından Ridlley Scott Prometheus'un kendi hikayesi olan bağımsız bir film olduğunu söylemişti. Ben bunun sebebini hikayeyi doğru düzgün bağlayamamasına veriyorum. Kısmen ilk film çekilirken Alien'ın nereden geldiği düşünülmediği, kısmen de devam filmlerinde (resurrection, predator vb.) konu saçmaladığı için bu yola baş vurmuş olabilir. Yine de Alien'ın nereden geldiği hakkında fikir sahibi olmuş olduk. (Engineer gemisinin orjinal filmedki gemi evet.)

Covenant ise Prometheus'un devamı olacaktı ancak Promethous çok az bir şey anlattığı ve bir çok soruyu havada bıraktığı için, Riddley abi onu toparlamak yerine hikayeyi baştan anlatmayı tercih etmiş.

Ben bu iki filmi orjinal Alien'a olan saygımdan ötürü Alien evreninde geçen farklı filmler olarak algılamayı tercih ediyorum.
  • zombi  (25.06.18 10:26:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.