Sandık görevlisi ya da oyveötesi müşsahidi olmadan şade vatandaş olarak

ne yapabiliriz? Biliyorum çok konuşuldu ama hiç takip etmedim, kafama yeni dank etti. Ben de dedim geç olsun güç olmasın. Oy verme işlemi bittiğinde, yani saat 5’te sandığımın başında olacağım ancak ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Ne gibi bir etkimiz olabilir? Ne yapabiliriz? Nelere dikkat etmemiz gerekiyor. Beni ve benim gibi durumda olanları bilgilendirebilirseniz çok sevinirim :)

T3 uygulamasını indirerek kapılara asılan tutanakların fotoğraflarını sisteme yükleyebilirsiniz. Böylece sandık başındaki sayım ile ysk bürolarındaki veriler arasında doğrulama yapılması daha kolay bir hal alır.

  • desdenova34  (24.06.18 15:07:56)
sandiklar acilirken mudahale etmeden izleyebilirsiniz. herhangi bir hukuksuzluk durumunda ulasabileceginiz acil destek telefonlari var secim guvenligi ile ilgililere haber verebilirsiniz. telefonunuzla bu gibi durumlarda video cekerek delil saglayabilirsiniz. @desdenova34 dedigi gibi sayim bittikten sonra tutanaklarin fotografini cekebilirsiniz. kolay gelsin. adil bir secim olsun.

  • tahtakafa  (24.06.18 15:36:47)
döküm ve sayım açık yapılmak zorundadır. gidip izleyebilirsiniz, tutanak fotoğraflarını çekip t3'e yükleyebilir, akşamda t3'te tutanakların sisteme işlenmesine destek olabilirsiniz.

  • Phoebe  (24.06.18 15:42:21)