seçim sorusu

oyu verdik
sonra oy verdiğim sandıktaki oy sayımını izlemek istiyorum
bildiğim kadarıyla bu benim kanunen hakkım.
peki sandık sayımı saat kaçta yapılıyor?
sayım yapılırken sandık görevlilerinin bizi içeri almama gibi bir uygulaması olabiliyor mu?
olursa ne yapmak gerekiyor?

5'te gidin. Ben burda oy kullandım izlemek istiyorum diyin. Kimse arıza çıkarmaz. Çıksrırsa 155

  • megalomaniac  (24.06.18 11:28:22)
döküm ve sayım açık yapılmak zorundadır ve vatandaşın kanunen izleme hakkı vardır. ancak hengame olursa sandık kurulu başkanı sınıfta bir nizam tertip edebilir, örneğin şu dizdiğimiz sıraların arkasından izleyin gibi gibi. en geç 5'te orda olmanız yeterli. bazen sandık başkanları kapıyı kapatmaya çalışıyor, böyle bir hakları yok.

  • Phoebe  (24.06.18 11:50:22)
5'te orada olacaksınız. sınıf dar ve çalışmayı enelleyecek şekilde olursa sınıf kapısından izleyin diyebilir başkan. oradaki uygulamanın tek otoritesi sandık başkanıdır.

  • iddaaci  (24.06.18 13:58:43)
Benim kullandigim yerde gencten bi cocuk kapidan iceriyi izliyordu. Baskan “oy mu kullanacaksiniz?” Diye sordu “yoo izliyorum” dedi. Bise demedi adam (diyemez de zaten). 5te de sayim basliycak.

  • brkylmz  (24.06.18 14:58:23)