Yakın arkadaşımızın eski sevgilisi babasını kaybetmiş

Selamlar. Başlıktaki durum yaşanmış, Allah rahmet eylesin. Valar morghulis...

Bunu bi şekilde biz (2 arkadaş) öğrendik ama o arkadaşımız bilmiyor. Hatta şu an şimidiki kız arkadaşıyla birlikte kalıyor.

"Tez haber verilmesi lazım böyle şeylerin" dedi diğer arkadaş ama hiç emin değilim şimdi pat diye kız arkadaşının yanında arayıp söylemek ya da mesaj atıp söylemek doğru olur mu, üzerimize vazife mi, nasıl söylenir hiç bilemedim.

Ayrılıkları da çok olaylı olmuştu, bu arkadaşımızın aniden çıkan bi sağlık sorunundan dolayı nişan atmışlardı. Arkadaşımız çok uğraştı ama kız dönmek istemedi.

Nasıl yapsak, fikri olan varsa dinlemek isterim. Teşekkürler.

Kisa bir mesaj atin, yetiskin insan ne yapacagina kendisi karar verebilir saniyorum...

  • her giriste sifresini unutan adam  (24.06.18 01:06:46)
Ne gerek var ki bilmesine? Arkadaşlıklarınjn devam ettiğini sanmıyorum, nişan atmış üstüne tekrar nişanlanmışlarsa görüşmemeleri daha etiktir.
Siz şimdi mesajı atsanız, mesaja bakınca yüzünün şekli değişse, nişanlısına açıklama yapmak zorunda kalsa... gerek var mı gerçekten?

  • megalomaniac  (24.06.18 01:10:32)
şimdi b kişisinin babası ölüyor

b kişisi a kişisinin eski nişanlısı

siz a kişisinin arkadaşlarısınız

herşey yolunda giderken a kişisinin sağlık sorunları çıkıyor, b kişisi ile olaylı bi şekilde ayrılıyolar.

hatta a kişisi çok çabalıyor tekrar barışsınlar diye ama b kişisi kabul etmiyor.

eğer böyle anladıysam.

kesinlikle haber vermezdim ben a kişisine. sağlık sorunu yüzünden ayrılacaklar, sizin eleman uğraşacak geri dönmeyecek, üstünden bi ton badire atlatıcak yeni sevgili bulucak işleri yoluna koyacak falan az buz şeyler değil üstelik nişan boyutu ve sağlık sebebi olması.

eğer a kişisi ben olsaydım siz bana haber verseydiniz, "s..m anasını çok da s...de, bana ne oğlum" der kapatırdım telefonu.

olması gereken bu çünkü. tabi sağlık sebebi olması da bu durumda çok manidar oluyor.

peki şöyle düşünün, siz a kişisi olsaydınız bu şekilde haber gelseydi ne der ve ne yapardınız?
  • killerbee  (24.06.18 04:06:59 ~ 04:09:04)
başta adamın kendi babası ölmüş gibi anladım allala diyorum..

söylemeyin tabiyki. yarın öbür gün bişekilde öğrenir.
  • klar  (24.06.18 04:48:44)
Gerek yok bence de.

  • naksidil  (24.06.18 10:11:15)
Boşver. Ortalık karıştırma şimdi, bilmese de olur.

  • i m cool with that  (24.06.18 11:05:18)
karışmayın

  • basond  (24.06.18 19:27:48)
"....kız dönmek istemedi. "

yani arkadaşınızdan gıcık alıyorsanız, gareziniz varsa,
mutlu olmasını istemiyorsanız kesinlikle haber verin.
  • kuşekağıt34  (24.06.18 20:52:17)
siz söyleyin hocam
bir başın sağolsun diye mesaj atsın geçsin
hayatına işine gücüne baksın

ya da hiç söylemeyin arada bağlantı kalmadıysa
  • kingcyrax  (25.06.18 10:17:08)