Steamden oyun seçmece

Merhaba,

Yaz indirimi başladı bilenler bilir. İstek listemdeki tüm ürünler de indirime girdi. Az bütçeli kafa karışıklığım var, 100 hadi 120 lira civarı bütçe diyelim.

CS'yi bekliyordum bayadır onu alıcam 12,50 tl.

Bu ara gta5 in storysini bitirdim, online'a başladım dün, daha bir süre oynarım.
Daha neredeyse hiç oynamadığım,
Far cry 4
quake champions
sniper elite 4
the witcher 1,2,3

oyunlarım var kütüphanemde.

Yani beni baya götürecek oyun var ama sonrasında istek listemdekilerden "lan keşke yaz indiriminde alsaydım ya" dedirtecek hangi oyunları almalıyım?

pubg 46 tl
call of duty 125 tl
assasins creed origins 104 tl (öncekileri oynamadım aslında 20-30 liralık, onlardan başlamak daha iyi olur herhalde?)
watch dogs 2 69 tl
fall out 4 66 tl
metal gear solid V 27 tl
tomb raider 5 tl
max payne 10 tl
civilization 5 12 tl (öncesi var herhalde hiç oynamadım)

ne diyorsunuz?

ek not: pubg çok popi onu bi oynamak istiyorum gibi. bir de liste dışından tavsiyeniz varsa alırım.

Teşekkürler :)

pubg çok sıkıcı abi.

şöyle 3 5 defa oynayınca sıkılmaman imkansız.

çünkü oyunun mantığı belli.

uçaktan oyuncular düşüyor, sonra oyuncu sayısı azaldıkça gaz bulutu yayılıyor(bir çember düşün işte git gide daralıyor)

yarım saat sonunda en son canlı kalan kazanıyor.

sürekli aynı tekrar. uçaktan atla, koş , silah bul, araç bul gaz bulutundan kaç.

pubg'un official android oyunu var ben indirdim 3 gün oynadım sıkıldım sildim, dene göreceksin, hep aynı tekrar acayip sıkıyor insanı. bu android versiyonu tamamen oyunla aynı, grafikleri falan basit işte malum.

bunun yerine squad'ı incelemeni tavsiye ederim, almıştım ben ama bilgisayarım kaldırmadı gördüğüm en gerçekçi savaş simulasyonlarından.

tropico serisi var yüzde 80 indirimde, millet çok övüyorda benim ilgimi çekmedi

bana en enteresan gelen oyunların başında ravenfield var. acayip eğlenceli bi oyun online oynanmıyor sanırım ama.

csgo nun hile olayı çok meşhur, ayrıca oyun oynarken biz çömezken karşı takımda 2 tane global elite olabiliyor. 1 tanesi bile yetiyor bir de 2 kişi olunca 15-0 garanti yani, eğer takımın yoksa, sürekli oynamam diyorsan, arkadaşın yoksa, hiç bulaşma, klavyeyi kırar 3 5 gün sonra da silersin oyunu.

gta onlinede de oyuncu bulabilirsen oynarsın, tek oynanmayacak bir oyun.

civizilation pek modası geçmeyen bir oyun, ilk çıktığında aldım toplam oynadığım 20 saat. pek eğlenceli gelmedi.

klasiklerden eksiğin varsa age of emrpies serisine bak.
company of heroes
sudden strike

bunlar civizilationa göre daha eğlenceli oyunlar. özellikle sudden strike'ı pek kimse bilmez ve oynayamaz.
  • killerbee  (24.06.18 00:50:59 ~ 00:58:51)
listendeki en iyi oyun ac origins. eski oyunlarla bir alakası yok, o yüzden direkt al oyna; 200 saat gömersin çok rahat.

  • Bruce  (24.06.18 00:53:24)
bu listeden "kesin al oyna" diyeceğim fallout var.

  • cay koy geliyorum  (24.06.18 00:53:30)
@killerbee, tavsiyeler için teşekkürler.

almayı en çok düşündüğüm iki oyun için alma demişsin :D
pubg'yi anlamıyorum ben, aslında evet sıkıcı gibi cs'nin mantığı da benzer değil mi? bir haritaya atıyor, 2 takım yarışıyor sürekli aynı şey. bir de madem sıkıcı neredeyse her an 600bin ve üzeri oyuncusu var. bu insanlar sıkılmıyor mu :/

senin tavsiyelerine de bir bakıcam.
  • senolll  (24.06.18 00:57:34)
abi 600 bin oyuncusu olsa ne olur ki, sürekli yanı tekrar

uçaktan atla , koş, silah bul, duman bulutundan kaç, son kalan kazansın.

takım olarak oynuyolar genelde onu. o zaman daha eğlenceli oluyor.

madem savaş istiyorsun. aç youtube'u squad gameplay de, kendini kaybedersin izlerken.

şeno steam summer sale de olduğu için aldığın oyunu iade edersen nakit iadesi yapmıyor, cüzdana iade yapıyor. haberin olsun.
  • killerbee  (24.06.18 01:00:09 ~ 01:13:26)
Listen çok sağlam bu sefer :)

Ben bu listeden origins i alırdım. Harika oyun, adamlar oturmuş ''ulan o kadar anamıza bacımıza sövdüler gelin bir değişiklik yapalım'' diyerek harika bir şey yaratmışlar. o kum detayları, su detayları, gta 5 için hala yapılan detay vidyoları var ya hani, adamların şu oyuna eklemiş olduğu ufak detaylar için film yapmaları lazım. çok güzel oyun sahiden.

Watch Dogs 2 salla, oynamasan bir şey kaybetmezsin.

Mgs v ise gameplay olarak muazzam bir yapım ama eski oyunları oynamadıysan bir şey ifade etmez. sonu falan direk eski oyunculara yönelik yani. Ama oynanış açısında çok keyif alırsın. Neyse, sallayalım bunu :)

Fallout 4, aksiyon açısından keyif alırsın. keşfetme hissi, çorap topraklar muhabbetleri falan ama ah o diyalog sistemi :( Ben azılı bir fallout fanı olduğum için hala küfür ederim. Güzel bir aksiyon fps oyunu ama rpg değil. Alınır.

Max Payne.. Salla, oynamazsan bir şey kaybetmezsin.

Call of duty ben çıkar çıkmaz aldım. 2. dünya savaşını özelmiştim çünkü. Ama bir şey kaybetmezsin. Fallout 4 daha mantıklı.

Özet:
Origins al geç :)
  • eazy  (24.06.18 01:16:04)
Civ5 sardigi zaman cok fena sariyor. Ama ogrenmen biraz zaman alir

  • korhaydut  (24.06.18 01:25:09)
Belki hiç oynamayacağım ama ben de bugün Age of Empires HD ve Euro Truck Simulator 2'yi toplam 15 liraya aldım.

  • himmet dayi  (24.06.18 01:28:43)
Listede yok ama subnautica’ya bakmanızı tavsiye ederim. Erken erişimini oynamama rağmen tek kelimeyle muazzamdı.

  • kojonotsuki  (24.06.18 02:51:07)
Fallout 4 alınır bence de.

Mgs eazy'nin dediği gibi hikayeye bağlı olduğu için hikaye bakımından bir şey anlamazsın ama Kojima'nın son büyük eseri. Ama serinin tüm hikayesini internette bulabilirsin.

Tomb Raider'ı da almanı öneririm, seriyi reboot ettiler, onu alırsan Rise of the Tomb Raider'ı da almalısın. O da 26 TL.

Civilization'ı da 800 saati deviren insanlar var.

Benim liste dışından önerebileceğim oyun Dying Light Enhanced Edition. Korsan olarak 200 saatten fazla oynadım. Sonra Steam'den aldım 65 saat yine oynadım. Seni bayağı bi götürür. 32 TL'ye düşmüş.

Onun dışında Mafia 2 alabilirsin, mutlaka öneririm. Harika bir senaryosu var. 12 TL.

Spec Ops The Line alabilirsin onu da mutlaka öneririm. Tipik bir savaş oyunundan çok daha fazlası. Senaryo o kadar ilginç ki bazı yerlerde sizi perişan ediyor, sıradışı bir senaryosu var, twistler mindfucklar havada uçuyor. Nedense pek tutulmadı ama bu oyuna haksızlık oldu resmen. 9,80 Tl'ye düşmüş.

Başka Metro serisini alabilirsin. İki oyun birlikte 15,80 TL. Önceden 10 TL falandı şimdi fiyatı nedendir bilinmez yükselmiş.

Strateji seversen Company of Heroes 2 7,75 TL. Çıkan bütün ek paketlerin olduğu Master Collection 17 TL. Seni bayağı bi götürür.

Strateji olarak Wargame serisi de oldukça güzel. Alışılagelmişin dışında, oldukça detaylı bir oyun.
  • İnatçılığın yeryüzündeki temsilcisi  (24.06.18 03:50:47 ~ 03:51:38)