Paralel telefon ve splitter mevzuları

Şimdi başka şehirdeki evime internet bağlattım lakin, evde paralel hatlı iki telefon ve bir splitter var. telefon hatları anladığım kadarıyla ana hattan alınmış iki hat şeklinde fakat modem ve splitter bu ayrımdan sonraki hatların birinde bağlı. telefon gelince net bağlantım gidiyor.

sorular;
*ikinci hatta da splitter taksam baglantı kopması sorunu gider mi?
* ayrımdan önce splittera bağlayıp, splitterdan sonra ayrım yapmam mı gerekir? öyle yapmam gerekirse nasıl yapılıyor bu hadise?

bende paralel yoktu. ama yillardir varolan sorunu su sekilde 2-3 gun once halletim. siz de okuyun, belki splitterdan cozulemezse boyle cozulur.

www.eksiduyuru.com
  • la traviata  (01.03.10 14:19:59)
her telefona splitter takarsaniz sorun çözülür. hatta evin içindeki ana telefon hattının parallellere giden kablolarının birleşme noktasına yani kutunun içi oluyor oraya da bir splitter takarsanız şahane olur.

  • iddaaci  (01.03.10 14:24:28)
tam olarak telefon hattının nasıl bağlandığını anlamadım ama
1-telekom dan gelen hattı splitter'ın hat girişine gir
2-splitter'ın modem çıkışından direkt modeme hat ver
3-telefon çıkışına ise telefon çoklayıcı aparatlar var ondan kullan eğer paralel telefonlar splitter veya çoklayıcı kullanmadan ek yapılmışsa adsl bağlantında sorun yaşarsın.
www.pccables.com
  • sealth  (01.03.10 14:28:14)
çözebildiğim kadarıyla hatlar şu şekilde dağılmış. paintte kalburüstü çizdim.

img716.imageshack.us
  • teletabi  (01.03.10 14:37:42)
bu fotograftaki yetmez, ikinci telefondan önce de splitter bağlamak gerekir.

i46.tinypic.com
  • gochebe  (01.03.10 15:57:46 ~ 16:16:56)
yukarıda ki çizimlerde iki telefon hattı gözüküyor,telekoma ait iki farklı numaranız mı var yoksa,tek numara var telefonları paralel yapıp aynı anda çalmasını mı sağlıyorsunuz?
eğer iki farklı numaranız varsa adsl olan hattı spliter'a girin,modem,telefon çıkışlarını yapın,diğer hattı da direk olarak telefon'a bağlayabilirsiniz.

  • sealth  (01.03.10 17:12:41)