Hiç çalışmamak için ne kadar lazım?

1)Elinize toplu bir para geçecek, hayatınız boyunca yatıp gezeceksiniz. Ne kadar bir meblağ sizi kurtarır? 1 Milyon $ yeterli midir bunun için?
2) Dilediğiniz para elinize geçti diyelim, hangi ülkede yaşamınıza devam edersiniz? Yoksa Tr'de ikamet edip sürekli gezmeye mi gidersiniz?

hiç çalışmayacaksam ve vize sıkıntısı yaşamayacaksam aylık 800 dolarla yaşamayı çalışmaya tercih ederdim. 800 dolarla dünyanın gelişmiş ülkelerinde öğrenci gibi diğer ülkelerinde de memur gibi yaşarsın. ayrıca gitigin yerlerde başit işlerde çalışırsan dünyayı da gezersin bu parayla. milyon lazım diyenlere aldırma.

  • rosey  (22.06.18 11:18:17 ~ 11:21:28)
1 milyon 1 sene yeterse cok iyi oyle soyleyeyim. Rakam veremiyorum ama cok cilgin meblaglar lazim.
Muhtemelen Avrupa'da yasarim. Bir sure Amerika'da da yasayabilirim. Ya da bir sure Avrupa, geri kalani Amerika yaparim bilmiyorum. Arada birkac aylik periyodlarla farkli cografyalar. Asla tek bir yerde olene kadar yasamam. Kahrolasi bir sahil kasabasinda emekli hayati yasmamam.

  • stavro  (22.06.18 11:18:43 ~ 11:29:43)
1) 60 yıl daha yaşasam seneye 75000 TL düşüyor.
Ayda 6250 TL
İnanılmaz lüks bir yaşam süremem demek ki. Yetmeyebilir. Normalde yeter tabi de, hayal kuruoz surda.

2) Sanırım önce gider 3-5 sene Amerikada yaşarım. Param olmadıgı için yapamadıgım şeyleri yaparım. Eğitim de alırım, mesleğimi yapmayacak olsam da. İcimde kaldı kalacak cunku. Sonra gelirim burda STK faaliyetleri vs takılır surekli de gezer gezdiririm
  • kitap arasında kalmış silgi tozu  (22.06.18 11:21:26 ~ 11:22:39)
1 milyar dolar.

london nyc tropik adalar ve arasıra türkiye:)
  • lata  (22.06.18 11:28:43)
çalıştığım yer için aylık 40bin tl kira ödeniyor. kazara 1-2 defa gününde ödemeyi unuttuk. bize dönüş yapmadı mal sahibi.. böyle bir mal mülk alırdım bir yerden. örneğin bahsettiğim iş yerinin ederi 5-6 milyon olsun. veririm kiraya, aylık 20bine de razıyım :)

  • silah taciri  (22.06.18 11:33:12)
5m usd lazım

1m İsviçrede dursun herşeyi kaybedersem diye
1m biyere saklarım (bkz.nectome)
1,5m çeşitli yatırımlar
1,5m yat kat
  • owaki  (22.06.18 11:58:46)
10 milyar dolar lazımmış hahaha Kemiksiz 20 bin kira gelirleri olsun her ay, yüzde 90'ı çalışmayı bırakır.Ya da göstermelik bi işyeri açar, aslında çalısıyorum hissini vermek için.

  • ırene adler  (22.06.18 12:06:28 ~ 12:07:03)
1 milyon türk lirası yetiyor.
Böyle bir param olsa tayland, filipinler vs oralarda yaşayıp gezmeye devam ederdim. Bir süre de latin amerika'da yaşamak isterim.

  • peggy  (22.06.18 12:23:19 ~ 12:23:30)
1 milyon dolar yeter rahat. Avrupa’da yaşarım, İspanya’da falan.

1 milyar dolar ne lan. O paraya faiz lobisi kurarım ibneliğine soğan fiyatını falan arttırırım.
  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (22.06.18 14:57:40)
6 milyon dolar

  • orpheus  (22.06.18 21:45:51)
hazıra dağ dayanmaz lafı benim için söylenmiş olabilir. dışarıdan bakıldığında tek masrafım yemek ve sigara gibi görünüyor ama elimi kolumu bağlayıp bir odaya kilitlesen ben o odada günde 2-3 bin euro harcamayı başarırım elimde para olsa, biliyorum. hayatımda beni frenleyecek, plan yapmaya ve ölçülü yaşamaya teşvik edecek bir "geçim sıkıntısı" ve "uğraş" yoksa eğer hiçbir meblağ beni kurtarmaz. ayda 100 bin euro verirsin, gidip almanya üçüncü lig takımını satın almaya kalkarım; iki sene sonra 1 milyon euro borç birikmiş olur, kendimi asarım bu sefer.

günde 4-5 saat çalışıp hem kendimi geliştirebileceğim hem de insanlara faydalı olabileceğim bir iş yaptırsınlar bana, bunun karşılığında almanya'da 5 bin euro'ya tavım, fazlasını istemem.

yok "asla para için çalışmayacaksın" diyorlarsa her ay 1 milyon euro vermeleri lazım. boş bakkal taşak tartar hesabı, ben uğraşacak bir şeyim yoksa deli gibi harcarım. 12 yaşındayken bir çocuğun "zıplayan top"u çok hoşuma gittiği için bugünün parasıyla 5 lira verip satın almıştım aq düşün öyle bi adamım. günün 24 saati benim olacak da ayda 3-5 bin euro'yla geçinebileceğim, piiii. mümkünatı yok. salağım ben.
  • der meister  (22.06.18 21:57:30)
1. 1 milyon dolar 20-22 yil yeter bana. Olumlu.

2. Sehir degistiririm muhtemelen ama Almanya'da kalmaya devam ederim. Biraz daha uzun tatil yaparim, yasam standartim asagi yukari ayni kalir.
  • buf-e kür  (22.06.18 21:58:10 ~ 21:58:59)
4 milyon$ gerekiyor hesapladık

  • kuşekağıt34  (22.06.18 22:24:54)